کد خبر: 19812 A

انجمن پلیمر ایران این عنوان را به دلیل همکاری و فعالیتهای موثر در این عرصه به علی اکبر انتظامی، استاد بازنشسته دانشگاه تبریز اعطا کرده است.

ایلنا – تبریز: انجمن پلیمر ایران با اهدای لوحی از  علی اکبر انتظامی، استاد بازنشسته دانشگاه تبریز را به عنوان پیش کسوت پلیمر برترکشور به دلیل همکاری و فعالیتهای موثر وی انتخاب کرد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از تبریز، در بخشی از این لوح که به امضای رییس انجمن پلیمر ایران و دبیر دهمین سمینار بین المللی علوم و تکنولوژی پلیمر ایران رسیده،آمده است: به پاس خدمات و کوشش های ارزنده جنابعالی در آموزش و تربیت نیروی متخصص و پیشبرد امور پژوهشی در علوم و فناوری پلیمر که موجب ارتقای سطح دانش و سربلندی و پویایی جامعه علمی پلیمر در کشور شده است، این لوح تقدیر تقدیم می شود.

اضافه می شود دهمین سمینار بین المللی علوم و تکنولوژی پلیمر ایران به مدت 5 روز از تاریخ 14 الی18 آبان ماه جاری در دانشکده مهندسی پلیمر دانشگاه صنعتی امیر کبیر برگزار شد.

بر اساس همین گزارش، علی اکبر انتظامی متولد سال 1322 شهرستان خوی است که پس از اخذ مدرک لیسانس شیمی از دانشگاه تبریز، فوق لیسانس مهندسی شیمی، دکتری تخصصی شیمی پلیمر و دکتری علوم را به ترتیب در سال های 1967، 1969 و 1971 از دانشگاه لویی پاستور فرانسه دریافت کرده است.

وی از سال1350 تاکنون استاد دانشکده شیمی دانشگاه تبریز بوده و علاوه برچاپ 180 مقالهISI و علمی پژوهشی در نشریات داخلی و خارجی، 180 مقاله در سمینارهای علمی داخلی و خارجی ارایه کرده است. راهنمایی 20 پایاننامه دوره دکتری 90 پایاننامه دوره کارشناسی ارشد، ثبت 5 مورد اختراع، تالیف و ترجمه 5 عنوان کتاب، دریافت جوایز متعدد از رییس جمهور، وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری، وزیر صنایع، استاندار آذربایجان شرقی، کسب رتبه سوم پژوهش های بنیادی جشنواره بین المللی خوارزمی، انتخاب به عنوان یکی از دانشمندان برتر کشورهای اسلامی و عضویت در تحریریه چندین مجله علمی از دیگر افتخارات این محقق برجسته دانشگاه تبریز به شمار می رود.

همین گزارش حاکی است 132 مقاله در پایگاه بین المللی scopus، از علی اکبر انتظامی به ثبت رسیده است. وی برای تهیه مقالات تحقیقاتی خود در مجموع بیش از 2000 منبع علمی استفاده کرده است. شاخص h  انتظامی برابر 12 است. دکتر انتظامی در انتشار آثار علمی خود که ماهیت پژوهشی دارند با 140 شخصیت علمی دیگر همکاری داشته است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر