کد خبر: 16742 A

استکبار جهانی با ترفندهای مختلف به دنبال کمرنگ کردن واقعه غدیر است/ در حال حاضر حق مطلب در مورد غدیر ادا نمی‌شود.

ایلنا- تبریز: همایش «فرهنگ غدیر و بیداری اسلامی» با حضور وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی، عضو هیات رییسه مجلس و جمعی از مسئولان کشوری، لشکری و دانشگاهیان در تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار شد.

به گزارش ایلنا دبیر علمی همایش فرهنگ غدیر و بیداری اسلامی صبح امروز در مراسم افتتاحیه این همایش گفت: این همایش با هدف بررسی نقش فرهنگ غدیر در بیداری اسلامی برگزار شده است.

میکائیل جمالپور غدیر؛ احیای هویت اسلامی مسلمانان، فرهنگ غدیر، بیداری اسلامی و عصر ظهور، فرهنگ غدیر و بیداری اسلامی از منظر امام خمینی (ره) فرهنگ غدیر و بیداری اسلامی از منظر امام خامنه‌ای، فرهنگ غدیر و بیداری اسلامی از منظر اندیشمندان جهان اسلام، غدیر و صدور انقلاب اسلامی، بیداری اسلامی در افق فرهنگ غدیر، فرهنگ غدیر و آینده بیداری اسلامی، آسیب‌شناسی بیداری اسلامی در پرتو فرهنگ غدیر و در ‌‌نهایت غدیر و آموزه‌های تربیت سیاسی از جمله محورهای اصلی این همایش ذکر کرد و افزود: ۵۰ عنوان مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده بود که از این تعداد۷ مقاله به صورت سخنرانی ارایه و بقیه درکتاب مجموعه مقالات این همایش به چاپ خواهد رسید.

مدیر کل عربی و آفریقایی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز در این همایش با بیان اینکه استبکار جهانی با ترفندهای مختلف در منطقه و جهان به دنبال کمرنگ کردن واقعه غدیر است، یادآور شد: امامت زاییده خود کعبه و اصل اسلام است و دشمنان برای مقابله با اصل امامت و رهبری برنامه ریزی کرده و فرهنگ غدیر را مورد هجمه قرار داده‌اند و باید مراقب توطئه دشمنان باشیم.

حجت اسلام ابراهیم انصاری با اشاره به اینکه دشمنان علیه ملت ایران و جهان اسلام علاوه بر جنگ‌های متعددی از جمله جنگ اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، جنگ نرم و سایبری به راه انداخته است و در حال حاضر نیز جنگ دیگری در مبارزه با فرهنگ غدیر و شعیه ستیزی را آغاز کرده‌اند، تصریح کرد: استکبار جهانی با اختلاف افکنی میان شعیه و سنی می‌خواهد مانع گرایش مردم جهان به اسلام بشود که باید برای خنثی کردن این توطئه‌ها هوشیار بود.

وی در ادامه ضمن تاکید بر لزوم آگاهی و آشنایی شعیان جهان و تشنگان اسلام ناب با فرهنگ غدیر و اینکه باید در این مسیر ثابت قدم باشیم، یادآور شد: امامت جایگاه ویژه‌ای در قرآن دارد و بر اساس آیات قرآن مرحله نهایی نبوت حضرت ابراهیم (ع) امامت است و این امر اهمیت امامت را نشان می‌دهد.

معاون آموزشی بسیج اساتید کشور نیز در این همایش در سخنانی با بیان اینکه امروزه حق مطلب در مورد غدیر ادا نمی‌شود به بحران هویت در جهان اشاره کرد و گفت: مکاتب بشری دچار مشکل شده‌اند و تنها اسلام ناب پاسخگوی نیازهای بشریت است.

حجت الاسلام عباس نصیری فرد افزود: ریل حرکتی جهان برای پیشرفت عوض شده است و برای اینکه دوباره جهان در مسیر صحیح قرار گیرد فرصتی برای مسلمانان و خاصه شیعیان است که از آن بهره لازم را ببرند و راه سعادت بشر را نشان دهند.
وی با بیان اینکه قطعا در این میان کسی می‌تواند بازیگر اصلی باشد که حرفی برای گفتن داشته باشد افزود: ما با باید در تمدن سازی اسلامی به ایفای نقش بپردازیم و و یک مدل و الگوی تجربه شده موفق را معرفی کنیم.

لازم به ذکر است این همایش با سخنرانی حجت الاسلام خدیوی با موضوع فرهنگ غدیر و آینده بیداری اسلامی،  امین فرد با موضوع آسیب‌شناسی بیداری اسلامی در پرتو فرهنگ غدیر، همتی با موضوع فلسفه و رسالت مکتب جهانی فرهنگ غدیر، پیری با موضوع تبار‌شناسی سرمایه اجتماعی و جنبش بیداری اسلامی،  روح اله متفکرآزاد با موضوع آسیب‌شناسی بیداری اسلامی در پرتو فرهنگ غدیر، و برگزاری میزگرد نظریه‌پردازی با مسئولیت جمال‌پور دبیر کمیته علمی همایش ادامه یافت.

فرهنگ غدیر و بیداری اسلامی از سوی سازمان بسیج استادان آذربایجان شرقی و با همکاری سایر مراکز آموزش عالی استان در تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار شد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر