کد خبر: 16739 A

رییس دانشگاه تبریز:

حکومت اسلامی ایران پرتو و جلوه‌ای از غدیر است/ملت ایران به دلیل همین عقیده و باور، شیفته انقلاب اسلامی هستند.

ایلنا - تبریز: رییس دانشگاه تبریز در این همایش با بیان اینکه حکومت اسلامی ایران پرتو و جلوه‌ای از غدیر بوده و آنهایی که دلشان با غدیر است عاشق این نظام هستند، تصریح کرد: حکومت ایران اسلامی تداوم غدیر بوده و ملت ایران به دلیل همین عقیده و باور، شیفته انقلاب اسلامی هستند.

به گزارش پرویز آژیده صبح امروز در نخستین همایش غدیر و بیداری اسلامی در دانشگاه تبریز سخن می‌گفت واقعه غدیر را تکمیل دین مبین اسلام و مشخصه بارز اسلام ناب محمدی بیان کرد و افزود: این واقعه نقطه عطفی برای تاریخ بشریت است که باید درشان آن نشست‌های مختلفی در مراکز علمی و دانشگاه‌ها برگزار شود.

وی در ادامه هدف اصلی از برگزاری این نوع همایش‌ها را تلاش برای ایجاد وحدت میان شیعه و سنی و ممانعت از دستیابی استکبار جهانی به اهداف شوم خود بیان کرد و یادآور شد: نباید به دشمنان اجازه بدهیم با برخوردهای احساسی میان شعیه و سنی اختلاف افکنند.

آژیده در ادامه با اشاره به اینکه پیامبران برای رسالت خود اجر و مزدی را طلب نمی‌کردند و این امر در مورد پیامبر اعظم (ص) نیز صادق است، گفت: اما ایشان مکررا مردم را به دوستی و مودت اهل بیت (ع) خود دعوت کرده است که این دعوت فلسفه عمیق دارد که همانا ولایت است و فقط این به خاطر نسبت، خون و‌نژاد نیست.

وی افزود: آینده اسلام برای همگان یک مسئله مهم است و پیامبر اسلام نیز ممکن نیست برای تداوم اسلام فکری ننموده و برای خود جانشینی معرفی ننماید که به فرمان خدا در غدیر این کار را انجام داد. علاوه بر ادله فروان نقلی برای واقعه غدیر، عقلا نیز محال است پیامبر جانشین و امام پس از خود را تعیین نکند.

رییس دانشگاه تبریز با اشاره به موج بیداری اسلامی در منطقه و جهان یادآور شد: این امر شکست توطئه دشمنان اسلام را نشان می‌دهد که مسلمانان منطقه و جهان بیدار شده و به اسلام بازگشته‌اند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر