کد خبر: 101305 A

رئیس دانشکده علوم انسانی دانشگاه ارزروم:

آذربایجان شرقی با جاذبه‌های فراوان تاریخی و وجود محوطه‌هایی از دوره‌های گوناگون یکی از بهترین نقاط این کشور برای انجام مطالعات باستان‌شناسی است.

ایلنا: رئیس دانشکده علوم انسانی دانشگاه ارزروم اظهار داشت: شهرهای تبریز و ارزروم تشابهات فرهنگی، دینی و تاریخی فراوانی دارند که ارتباط بین آن‌ها را در زمینه میراث فرهنگی آسان می‌کند.
به گزارش خبرنگار ایلنا پروفسور «آلپ ارسلان جیلان» در گفتگو با خبرنگاران افزود: آذربایجان شرقی با جاذبه‌های فراوان تاریخی و وجود محوطه‌هایی از دوره‌های گوناگون یکی از بهترین نقاط این کشور برای انجام مطالعات باستان‌شناسی است.
وی ضمن اظهار علاقه به تبریز به عنوان شهری کهن و زیبا، خاطرنشان کرد: تبریز برایم مانند ارزروم عزیز و دوست داشتنی است.
پروفسور جیلان با اشاره به دانشگاه ارزروم و تفاهم نامه مشترک آن با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی اظهار داشت: دانشگاه ارزروم رتبه سوم دانشگاه‌های ترکیه را از نظر امکانات مالی و علمی دارد.
رئیس گروه تاریخ قدیم دانشگاه ارزروم افزود: این دانشگاه هم اکنون با حدود ۷۰ هزار دانشجو، تمامی رشته‌هایی که امکان تحصیل دانشجو در آن‌ها هست را دارا بوده و از اساتید بسیار خوب و معتبری برای تدریس بهره می‌برد.
پروفسور جیلان تحصیل دانشجویان ایرانی در رشته‌های مختلف در دانشگاه ارزروم را یکی از مهم‌ترین دلایل اثبات اشتراکات فرهنگی و علمی دو کشور خواند و گفت: انجام مطالعات و کاوش‌های مشترک در زمینه فرهنگ و تمدن اورارتو‌ها و کورگان‌ها می‌تواند زمینه همکاری‌های بیش از پیش علمی دانشگاه ارزروم و تبریز را فراهم آورد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر