کد خبر: 101204 A

المپیاد دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور آغاز شد؛

سومین دوره المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دانشگاه‌های جامع علمی – کاربردی کشور از عصر روز گذشته در تبریز به طور رسمی آغاز به کار کرد و تیم‌هایی از ۲۹ استان کشور در ۸ رشته ورزشی در طول یک هفته به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

ایلنا: سومین دوره المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دانشگاه جامع علمی – کاربردی کشور طی مراسمی با حضور مسئولین استانی و کشوری عصر روز گذشته در تبریز آغاز به کار کرد.


اهمیت ورزش در دین اسلام
به گزارش خبرنگار ایلنا نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در این آیین با اشاره اهمیت ورزش در دین مبین اسلام گفت: در دین مقدس اسلام یکی از مهم‌ترین نعمت‌های الهی سلامت جسمانی است. اینکه گفته می‌شود عقل سالم در بدن سالم است از متون دینی ما اقتباس شده است و ورزش یکی از مهم‌ترین عواملی است که صحت و سلامت جسمی را تضمین می‌کند.
آیت الله محسن مجتهد شبستری افزود: نماز فواید زیادی دارد و از نظر معنوی انسان را به خدا نزدیک می‌کند اما یکی از فلسفه‌های نماز همین مساله ورزش است.
امام جمعه شهر تبریز ضمن اشاره به اهتمام جمهوری اسلامی ایران به ورزش و جوانان، گفت: در جمهوری اسلامی که تبلور اسلام واقعی است شاهد این موضوع هستیم که اهمیت زیادی به ورزش داده شده است و خوشبختانه در مسابقات بین المللی، جوانان ایرانی گوی سبقت را از رقیبان خود ربوده‌اند و پرچم جمهوری اسلامی را به اهتزاز درآورده‌اند.
آیت ا... مجتهد شبستری در پایان بر اهمیت انس جوانان با قرآن، دعا و نیایش تاکید کرد و برای تمام ورزشکاران شرکت کننده آرزوی موفقیت کرد.


امروزه ورزش جز لاینفک زندگی بشری شده است
معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی به عنوان دیگر سخنران مراسم نیز ضمن خیرمقدم به ورزشکاران و مسئولان هئیت‌های ورزشی اعزامی از ۲۹ استان کشور گفت: امروزه ورزش جز لاینفک زندگی بشری شده است و تقریبا می‌توان گفت که آحاد مردم جهان با ورزش سر و کار دارند. به همین دلیل در کل جهان هزینه و سرمایه گذاری زیادی روی این موضوع صورت می‌گیرد.
محمد علی نصرتی افزود: ورزش باعث شادی و نشاط جوانان و همچنین افزایش اعتماد به نفس آن‌ها می‌شود. معمولا ورزرشکاران انسان‌های مودب و متواضعی هستند. همچنین اخلاق و منش اسلامی در بین جوانان و ورزشکاران موج می‌زند.
وی با اشاره به تاثیرگذاری تبریز در مقاطع مختلف انقلاب اسلامی، این المپیاد را زمینه ساز آشنایی با استان آذربایجان شرقی و تعامل بین استان‌ها دانست و افزود: از همه مسئولان دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان آذربایجان شرقی که چنین مجالی به وجود آورده‌اند تا همه ورزشکاران دانشجو گرد هم آیند تشکر می‌کنم. به کمک این نوع برنامه‌ها همه از ظرفیت‌های استان آذربایجان شرقی باخبر می‌شوند.
نصرتی در پایان، جوانان موقعیت‌شناس و با غیرت ایرانی را یکی از اصلیترین سرمایه‌های کشور دانست و کسب مقام توسط جوانان ایرانی در مسابقات بین المللی را غرورآفرین خواند.


اعزام نفرات اول تا سوم مسابقات به رقابت‌های بین المللی
در ادامه مراسم پیام پورعباس، سرپرست عالی المپیاد و رئیس دانشگاه جامع علمی – کاربردی توسط علی صدر قرائت شد.
سرپرست کل المپیاد نیز در این آیین ضمن تبریک هفته دولت، گفت: برای دانشجویان شرکت کننده خبرهای خوشی دارم که مطمئنم آن‌ها با شنیدن این خبر‌ها بدون استرس و با تمام توان به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.
صدر با اشاره به تسهیلات ویژه و تخفیف‌های دانشجویی برای ورزشکاران شرکت کننده در این المپیاد گفت: مقام‌های اول تا سوم این دوره از مسابقات به رقابت‌های بین المللی اعزام خواهند شد.


استقبال گسترده از سومین دوره المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دانشگاه‌های جامع علمی – کاربردی
رئیس ستاد برگزاری سومین دوره المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دانشگاه‌های جامع علمی – کاربردی کشور نیز در این آیین گفت: خوشبختانه استقبال خوبی از این مسابقات صورت گرفته است و بیش از یک هزار و ۲۰۰ ورزشکار از ۲۹ استان کشور در دو مرحله وارد تبریز شده‌اند.
محمد امین فرد با اشاره به هدف تاسیس دانشگاه جامع علمی کاربردی، افزود: این دانشگاه به منظور تربیت نیروی انسانی ماهر در عرصه صنعت به وجود آمده است. به همین دلیل ما تصمیم داریم نیروی ماهر انسانی را در محیط کار تربیت کنیم و بیشتر از ۶۰ درصد آموزش در محیط کار به صورت کارورزی انجام می‌گیرد.
وی در پایان ضمن آرزوی شور و نشاط جوانی برای همه شرکت کنندگان در تمام طول عمر، گفت: از تمام مسئولان استانی که ما را در برگزاری این المپیاد یاری کردند کمال تشکر را دارم و امیدوارم این مسابقات به بهترین شکل ممکن به پایان برسد.
در ادامه مراسم از تمبر یادبود سومین دوره المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دانشگاه جامع علمی – کاربردی کشور توسط مسئولان حاضر در مراسم افتتاحیه رونمایی شد و سپس استان‌های شرکت کننده در این مراسم در مقابل چشمان حاضران به اجرای رژه پرداختند.
در طول مراسم برنامه‌های متنوعی از جمله اجرای سرود رسمی سومین دوره المپیاد که برای اولین بار در تاریخ المپیادهای دانشجویی تهیه شده بود، اجرای متنوع موسیقی توسط گروه کر، موسیقی سنتی و عاشیقی و همچنین اجرای صحنه‌هایی از ورزش باستانی اشاره کرد.
حمل مشعل اختصاصی المپیاد نیز از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده برای مراسم افتتاحیه بود. حسام تقیان، والیبالیست لیگ برتری و تیم ملی جمهوری اسلامی ایران که در عین حال عضو تیم منتخب استان آذربایجان شرقی در این دوره از المپیاد محسوب می‌شود، این مشعل را با گذراندن از ۵ نقطه شهر تبریز شامل واحد استانی دانشگاه جامع علمی، گلزار مطهر شهدای تبریز، میدان ساعت و مقبره الشعرا به محل برگزاری افتتاحیه حمل کرد.
با برگزاری مراسم افتتاحیه، سومین دوره المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دانشگاه‌های جامع علمی – کاربردی کشور از عصر روز گذشته به طور رسمی آغاز به کار کرد و تیم‌هایی از ۲۹ استان کشور در ۸ رشته ورزشی در طول یک هفته به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر