کد خبر: 101123 A

مدیرکل هوا‌شناسی آذربایجان‌شرقی خبر داد:

در طی پنج ماه سال شمسی ۹۲ میانگین بارندگی ثبت شده در مراکز هوا‌شناسی استان آذربایجان‌شرقی ۹۹ میلی‌متر گزارش شده است.

ایلنا: مدیرکل هوا‌شناسی آذربایجان‌شرقی از کاهش ۲۹ درصدی بارش‌ها در استان نسبت به دوره آماری بلندمدت مشابه خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایلنا امیرشاهرخ حسنعلی‌زاده در جلسه کارگروه تخصصی خشکسالی، سرمازدگی و مخاطرات بخش کشاورزی آذربایجان شرقی افزود: در طی پنج ماه سال شمسی ۹۲ میانگین بارندگی ثبت شده در مراکز هوا‌شناسی استان آذربایجان‌شرقی ۹۹ میلی‌متر گزارش شده که با توجه به دوره آماری بلندمدت مشابه با مقدار ۸/ ۱۳۵ میلی‌متر مقدار ۲۹ درصد کاهش را نشان می‌دهد.
وی خاطرنشان کرد: در همین مدت مقدار بارندگی در کلانشهر تبریز ۹۶. ۹ میلی‌متر گزارش شده که با توجه به دوره آماری بلندمدت مشابه با مقدار۱/ ۱۲۴ میلی‌متر مقدار ۹/ ۲۱ درصد کاهش را نشان می‌دهد.
حسنعلی‌زاده ادامه داد: در همین مدت بیشترین بارندگی از شهرستان کلیبر به مقدار ۳/ ۲۴۶ میلی‌متر و کمترین بارش از شهرستان مراغه به مقدار ۵/ ۴۴میلی‌متر ثبت و گزارش شده است.
مدیرکل هوا‌شناسی آذربایجان‌شرقی میانگین بارش در ۱۱ ماهه سال زراعی در استان را ۲۷۸ میلی‌متر اعلام کرد و گفت: بیشترین بارندگی از شهرستان مرند گزارش شده است.
وی با بیان اینکه در ۱۱ ماه سال زراعی ۹۲-۹۱ (از اول مهر ۹۱ تا آخر مرداد ماه ۹۲) میانگین بارندگی ثبت شده در مراکز هوا‌شناسی استان آذربایجان‌شرقی۲/ ۲۷۸ میلی‌متر گزارش شده که با توجه به دوره آماری بلند مدت مشابه با مقدار ۹/ ۲۷۶ میلی‌متر مقدار ۶/ ۱ درصد افزایش را نشان می‌دهد افزود: در همین مدت مقدار بارندگی در کلانشهر تبریز۹/ ۲۵۰ میلی‌متر گزارش شده که با توجه به دوره آماری بلندمدت مشابه با مقدار ۶/ ۲۵۸ میلی‌متر مقدار سه درصد کاهش را نشان می‌دهد.
حسنعلی‌زاده ادامه داد: در همین مدت بیشترین بارندگی از شهرستان مرند به مقدار۳/ ۴۵۹ میلی‌متر و کمترین بارش از شهرستان سراب به مقدار ۴/ ۲۰۱ میلی‌متر ثبت و گزارش شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر