کد خبر: 101122 A

در استان آذربایجان شرقی ۱۴ ایستگاه جمع آوری شیر تحت نظارت سازمان تعاون روستائی استان با تجهیزات خنک کننده و مخازن حمل شیر در مراکز شهرستان‌ها فعال هستند.

ایلنا: مدیر تعاون روستائی استان آذربایجان شرقی از خرید بیش از ۷هزارو ۱۴۲ تن شیر توسط مراکز جمع آوری شیر شرکت تعاونی‌های کشاورزی و روستائی استان در سه ماهه اول سال جاری خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایلنا عبدالله محمدفام در گفتگو با خبرنگاران گفت: در استان آذربایجان شرقی ۱۴ ایستگاه جمع آوری شیر تحت نظارت سازمان تعاون روستائی استان با تجهیزات خنک کننده و مخازن حمل شیر در مراکز شهرستان‌ها فعال هستند.
وی با اشاره به فساد پذیری سریع این محصول هنگام انتقال به مبادی تبدیل و مصرف گفت: با توجه به بالا بودن میزان تولید شیر مازاد مصرف در استان آذربایجان شرقی، نقش مراکز خرید و جمع آوری شیر را بیش از پیش مشخص می‌نماید.
گفتنی است در استان آذربایجان شرقی دو واحد اتحادیه و یازده شرکت تعاونی کشاورزی و روستائی در زمینه ارائه خدمات به دامداران فعالیت دارند و علاوه بر خرید شیر، خدماتی نظیر تولید و توزیع خوراک دام، رکورد گیری، تلقیح مصنوعی و تامین تجهیزات مورد نیاز دامدار‌ها را عرضه می‌کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر