کد خبر: 101071 A

مدیر کل دامپزشکی آذربایجان شرقی:

رعایت مرحله پیش سرد قبل از عرضه به بازار جهت استحصال گوشت قرمز بهداشتی درتمامی کشتارگاههای دام استان اجرا می‌شود.

ایلنا: مدیر کل دامپزشکی آذربایجان شرقی گفت: رعایت مرحله پیش سرد قبل از عرضه به بازار جهت استحصال گوشت قرمز بهداشتی درتمامی کشتارگاههای دام استان اجرا می‌شود.
به گزارش ایلنا، بهراد زندیه، در بازدید از کشتارگاه صنعتی دام شهرستان شبستر افزود: درراستای ارتقا بهداشت و کیفیت گوشت قرمز و پیشگیری از بیماریهای مشترک، گوشت گرم تازه باید به مدت ۲۴ ساعت و آلایش خوراکی به مدت ۴۸ ساعت در دمای صفر تا چهار درجه سانتیگراد نگهداری شود تا مراحل جمود نعشی را سپری کند.
وی تأکید کرد: نگهداری گوشت در دمای صفر تا چهار درجه سانتیگراد بلافاصله پس از کشتار تا مدت ۲۴ ساعت، عوامل بیماری‌زای آن از جمله ویروس بیماری تب‌خونریزی دهنده و مشترک کریمه و کنگو را از بین می‌برد.
مدیر کل دامپزشکی آذربایجان شرقی اظهار داشت: بیماری خونریزی دهنده تب کریمه کنگو از جمله بیماری‌های مشترک بین انسان و دام است که از طریق تماس فرد با دام یا گوشت آلوده و یا از طریق گزش دام توسط حشرات و تماس آن‌ها با انسان به افراد منتقل شده و می‌تواند در مواردی به مرگ شخص مبتلا منجر شود، لذا گوشت دام پس از ذبح نباید بلافاصله به چرخه عرضه و مصرف وارد گردد و باید زمانی حدود ۱۲ ا لی ۲۴ ساعت در سردخانه متوقف شده تا فرایند جمود نعشی که طی آن گوشت اسیدی شده و سبب از بین رفتن ویروس‌ها می‌گردد، اتفاق بیافتد.
زندیه خاطرنشان کرد: تامین بهداشت، سلامت و امنیت غذایی مردم دغدغه اصلی ماست و در این راستا تمام تلاش خود را بکار بسته و خواهیم بست.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر