کد خبر: 101067 A

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی:

این سالن سرپوشیده می‌تواند به محلی برای پرورش، کشف و شکوفایی استعدادهای دو و می‌دانی منطقه شمال غرب کشور تبدیل شود.

ایلنا: مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت: با توجه به شرایط جوی استان و سردسیر بودن آن، ساخت سالن سرپوشیده دو و می‌دانی، نیاز ضروری ورزش استان بود.
به گزارش ایلنا سیدمحمد شروین اسبقیان در آیین افتتاح سالن سرپوشیده دو و می‌دانی شهید خسرو علی آبادی تبریز افزود: آذربایجان شرقی که همواره وزنه سنگینی در ورزش کشور به شمار می‌رود، در رشته دو و می‌دانی نیز ورزشکاران نامداری را در عرصه ملی و بین المللی در دهه‌های ۳۰ و ۴۰ به کشور معرفی کرده و امروز نیز شاهد حضور دوندگان مستعدی از این استان در عرصه‌های ملی و بین المللی هستیم.
اسبقیان گفت: این سالن سرپوشیده می‌تواند به محلی برای پرورش، کشف و شکوفایی استعدادهای دو و می‌دانی منطقه شمال غرب کشور تبدیل شود.
وی خاطرنشان کرد: امروز به طور یقین دو و می‌دانی کاران استان و استان‌های همجوار از افتتاح چنین سالنی خشنود هستند چرا که افتتاح این سالن، محدودیت‌های ورزشکاران برای تمرین در فصل سرما را برداشته و راه برای رشد دونده‌ها باز‌تر شده است.
اسبقیان با اشاره به اینکه قبل از انقلاب شکوه‌مند اسلامی سرانه فضای ورزشی استان ۱۱ صدم متر مربع بود افزود: به برکت انقلاب اسلامی تا سال ۸۴ این سرانه به ۳ دهم درصد افزایش یافت و در طول ۸ سال گذشته و با تلاش بی‌وقفه به ۶۱ صدم دردصد رسید.
مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی همچنین از دستور استاندار آذربایجانشرقی در اختصاص اعتبار ۱۰ میلیارد ریالی به ورزش استان و رفع مشکلات و نیاز‌ها و تنگناهای ورزش استان و هیاتهای ورزشی خبر داد.
بزرگ‌ترین سالن ورزشی سرپوشیده دوومیدانی استان سالن شهید خسروعلی آبادی پس از ۱۶ سال به مناسبت هفته دولت در ۶ هزار متر مربع فضای ورزشی با اعتبار ۲۷ میلیارد ریال به بهره بهرداری رسید.
کار ساخت این سالن ورزشی از سال ۷۶ آغاز شده بود و با اختصاص ۱۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی دولت در سال ۹۱، امسال به بهره برداری رسید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر