کد خبر: 100336 A

معاون فرهنگی سپاه ناحیه غدیر تبریز:

در این استان و در خود تبریز وقوع جرایم مشهور کمتر بوده و یا به حد صفر رسیده است. / گسترش بد حجابی، وجود حاشیه نشینی، گسترش حضور اتباع خارجی در قالب توریسم درمانی، استفاده از وسایل ارتباطی، وجود هئیت‌های مذهیب متعدد و گروه‌های قوم گرایی را از جمله آسیب‌های فرهنگی آذربایجان شرقی است.

ایلنا: معاون فرهنگی سپاه ناحیه غدیر تبریز گفت: دفاع از ارزش‌های ملی و ارتقای سطح آگاهی افراد لازمه رسیدن به وضعیت مطلوب در عرصه بخش فرهنگی است.
به گزارش ایلنا حبیب دباغی تقویت فرهنگ خودی، نشان دادن ارزش‌های بالای آن به سطوح پایین جامعه، دفاع از ارزش‌های ملی، ارتقای سطح آگاهی افراد، برنامه ریزی مناسب برای اوقات فراغت و ترویج زندگی معنوی و تقوا همچنین الگوهای رفتاری درست در جامعه را لازمه رسیدن به وضعیت مطلوب در عرصه فرهنگی برشمرد و گفت: با توجه به هجمه‌های فرهنگی دشمنان قسم خورده اسلام علیه نظام جمهوری اسلامی ایران علی رغم صرف هزینه‌های بالا، خوشبختانه استان آذربایجان شرقی و شهر تبریز در مقایسه با کلانشهرهای دیگر کشور از لحاظ فرهنگی مناسب بوده و از وضعیت مطلوبی برخوردار است.
دباغی در این خصوص داشتن وضع مطلوب را، اعتقادی و معنوی بودن مردم و برخورداری از سطح فرهنگی بالای آن‌ها دانست و افزود: با توجه به این موضوع در این استان و در خود تبریز وقوع جرایم مشهور کمتر بوده و یا به حد صفر رسیده است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر با توجه به گسترش روز افزون امکانات در کشور و دسترسی آسان عموم جامعه به آن‌ها از جمله شبکه‌های ماهواره‌ای، اینترنت و نیز گوشی‌های همراه گفت: این امر اکنون به عنوان یکی از آسیب‌های جدی تلقی شده و باید از طرف مسئولان کنترل و نظارت دقیق اعمال شود.
معاون فرهنگی سپاه ناحیه غدیر تبریز به آسیب‌های بخش فرهنگی در شرایط کنونی جامعه در این استان اشاره کرد و گفت: گسترش بد حجابی، وجود حاشیه نشینی، گسترش حضور اتباع خارجی در قالب توریسم درمانی، استفاده از وسایل ارتباطی، وجود هئیت‌های مذهیب متعدد و گروه‌های قوم گرایی را از جمله این آسیب‌هاست.
وی برای رفع مشکلات عرصه فرهنگی در جامعه خواستار نظارت در فعالیت سایت‌های اینترنتی و شبکه‌های ماهواره‌ای، کنترل وضعیت تشکل‌های فرهنگی، مذهبی و اجتماعی در سطح جامعه و نیز برنامه‌ها و اهداف آن‌ها، کنترل فقر گرایی و افزایش رضایتمندی عمومی در بین آحاد مردم، بالا بردن سطح آگاهی مردم نسبت به انحرافات مذهبی و خرافه گرایی و تبعات آن در زندگی عمومی آن‌ها و نیز تقویت و انجام فعالیت‌های عقیدتی، فرهنگی و علمی در سطح مدارس شد.
دباغی برنامه ریزی برای آگاه سازی و افزایش بصیرت عمومی بسیجیان با برگزاری همایش‌ها و نشست‌های روشنگری و تقویت اعتقادات و ارزش‌های معنوی در اذهان بسیجیان و تاکید بر ولایت مداری را از فعالیت‌های بسیج برای رفع آسیب‌ها ی بخش فرهنگی دانست و همچنین از خانواده‌ها خواست تا با کنترل و نظارت بر رفتار جوانان و کودکان و شنیدن افکار و اعتقادات آن‌ها با افزایش تقوا، ایمان به خدا و توکل در انجام امور بتوانند در رفع آسیب‌ها و مشلات فرهنگی جامعه نقش مهمی را ایفا کنند.
وی با بیان اینکه جوانان نیز با حضور در مساجد و برنامه‌های ارزشی در سطح جامعه می‌توانند از آسیب‌های فرهنگی در امان باشند افزود: در کنار این مسایل آموزش و پرورش و بسیج هم در سطح مدارس و پایگاه‌ها با برنامه ریزی صحیح می‌توانند برای مصون ماندن جوانان از آسب‌های جدی فرهنگی تلاش‌های موثری بردارند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر