کد خبر: 100330 A

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:

وظیفه اصلی بسیج کارمندی امر به معروف و نهی از منکر و اجرای دقیق قانون در ادارات است.

ایلنا: نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: بسیج یکی از عناوین قرآنی و دینی است که در قرآن کریم مجاهد فی سبیل عنوان شده است.
به گزارش ایلنا آیت ا... محسن مجتهد شبستری که در دیدار با مدیران بسیجی و فرماندهان پایگاه‌های مقاومت سازمان‌ها و ادارات آذربایجان شرقی به مناسبت روز قشر بسیج کارمندان سخن می‌گفت افزود: بسیج بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با امر حضرت امام خمینی (ره) تشکیل شد و در چند سال گذشته در همه عرصه‌ها موفق وفعالیت‌هایش نتیجه بخشبوده است و شرط اساسی برای بسیجی بودن حضور به‌خاطر خدا و داشتن اخلاص است.
امام جمعه تبریز افزود: بسیج مجاهد فی سبیل الله بودن است و مجاهد فی سبیل تلاش و جهدش در راه خدا است این لشکریان مخلص خدا در دفاع مقدس و عرصه‌های سازندگی و خدمات رسانی به ملت مهم‌ترین نقش را ایفا کرده‌اند و همیشه مشموللطف الهی بوده‌اند.
امام جمعه تبریز رمز و راز توفیقات پیروزی بسیج را اخلاص دانست و تاکید کرد: عامل اصلی پیروزی و موفقیت بسیج داشتن اخلاص، معنویت، دینداری و ولایتمداری است و حضور جوانان بسیج در دفاع مقدس یکی از عوامل اصلی پیروزی ملت ایران در این جنگ نابرابر و ناخواسته بود.
وی با اشاره به حضور بسیج در عرصه خدمت در سازمان‌ها و ادارات یادآور شد: بحمدالله نود درصد کارکنان دولت در آذربایجان شرقی عضو بسیج بوده و انتظار از آنان گسترش فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر است و تذکر لسانی توسط کارکنان بسیجی دستگاههای دولتی امری ضروری است.
عضو خبرگان رهبری اظهار داشت: انتظار خانواده شهداء از دستگاههای اجرایی کشور حفظ ارزش‌ها و آرمانهای مقدس اسلامی و قرآنی در این مجموعه‌هاست و وظیفه اصلی بسیج کارمندی امر به معروف و نهی از منکر و همچنین اجرای دقیق قانون در ادارات است.
آیت الله مجتهد شبستری حضور بسیج در دستگاه‌های دولتی را مایه خیر و برکت دانست و گفت: بسیج نهاد ارزشمندی برای نقش آفرینی در تمامی عرصه‌ها می‌باشد و فعالیتهای موثر و تاثیر گذار این مجموعه در سازمان‌ها و ادارات می‌بایست تقویت شود و کارمندان بسیجی در سازمان‌ها و ادارات باید حافظ ارزشهای دینی و انقلابی باشند و تقویت فضای معنوی و اسلامی از اهم وظایف این مردان و زنان افتخار آفرین بسیجی در دستگاههای دولتی می‌باشد و در نظام مردم سالاری دینی محبت و اخلاق اسلامی با ارباب رجوع از وظایف اساسی و اصلی کارکنان مخصوصاٌ کارمندان بسیجی در ادارات است.
نماینده مقام معظم رهبری با اشاره به ضرورت امر به معروف و نهی از منکر خاطر نشان کرد: ملت ایران برای حفظ ارزش‌های اسلامی و حجاب هزاران شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است و تذکر لسانی به کسانی که ارزش‌های اسلامی را رعایت نمی‌کنند امری لازم و ضروری می‌باشد و در واقع حفظ خون شهداست.
امام جمعه تبریز افزود: حضور بسیج در سازمان‌ها و ادارات یک حضور فرهنگی است و بسیجیان می‌باید با تلاش فراوان و ابتکار و نوآوری در عرصه خدمت بی‌منت به مردم بزرگ ایران حماسه آفرین باشند و همچون دوران دفاع مقدس باعث مایوس شدن دشمنان دین خدا در عرصه فرهنگی شوند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه گفت: دین مقدس اسلام تاکیدات فراوانی را در امر تکریم به ارباب رجوع و حل مشکلات مردم دارد.
وی با بیان اینکه شهیدان رجایی و باهنر برای همیشه بهترین الگو و سرمشق برای خدمت به مردم می‌باشد افزود: ساده زیستی، ولایتمداری و تشنه خدمت به مردم بودن از ویژگی‌های شهیدان رجایی و باهنر می‌باشد و دولتمردان و کارکنان دولت می‌باید همیشه این بزرگواران و ۲۱ هزار کارمند شهید را برای خود الگو بدانند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر