کد خبر: 100297 A

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:

درجهانی که روز به روز شاهد پیشرفت علم و دانش و فناوری هستیم، باید پژوهشگران و اندیشمندان در جمهوری اسلامی ایران که به عنوان خاستگاه علم و دانش محسوب می‌شود، تلاش‌های جهادی و مثمر ثمر داشته باشند تا همچون دوران ابوعلی سینا‌ها و فارابی‌ها، پرچمدار علم و پژوهش و هنر باشیم.

ایلنا: نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز تأکید کرد فنون و علوم و دروس دانشگاهی اگر به مقام اجرا درنیاید، ثمره چندانی نخواهد داشت.
به گزارش ایلنا آیت ا... محسن مجتهد شبستری که در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی کشور سخن می‌گفت تصریح کرد: جهاد دانشگاهی با ایجاد زیرساخت‌های مناسب و فراهم آوردن زمینه‌های تحقیق و پژوهش، به استعدادهای بالقوه دانشجویان عینیٌت می‌بخشد.
وی از خدمات مختلف جهاد دانشگاهی تقدیر کرد و گفت: یکی از نهادهای مبارکی که توسط امام خمینی (ره) تاسیس شد شورای عالی انقلاب فرهنگی است که از برکات و مصوبات این شورا، جهاد دانشگاهی تاسیس شد.
وی ادامه داد: در اساسنامه این مولود مبارک انقلاب اسلامی مواد بسیار ارزشمندی همچون فراهم نمودن زمینه برای تحقیق و پژوهش علمی و بنیادی، ایجاد پل ارتباطی میان صنعت و دانشگاه و ترویج و نشر فرهنگ هنر اسلامی تاکید شده است.
امام جمعه تبریز با استناد به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه اولویت فعلی کشور و دولت جدید مسائل اقتصادی و علمی است، خاطرنشان کرد: درجهانی که روز به روز شاهد پیشرفت علم و دانش و فناوری هستیم، باید پژوهشگران و اندیشمندان در جمهوری اسلامی ایران که به عنوان خاستگاه علم و دانش محسوب می‌شود، تلاش‌های جهادی و مثمر ثمر داشته باشند تا همچون دوران ابوعلی سینا‌ها و فارابی‌ها، پرچمدار علم و پژوهش و هنر باشیم.
وی بکارگیری هنر در مسیر حفظ و نشر ارزشهای دینی و اسلامی را ازجمله راهکارهای مقابله با هجمه‌های گوناگون فرهنگی دشمنان عنوان کرد و افزود: همه باید از تاراج ارزشهای مقدس دینی و اسلامی جلوگیری کنیم که نقش جهاد دانشگاهی در این زمینه می‌تواند پررنگ‌تر از دیگر نهاد‌ها جلوه‌گری نماید.
آیت الله شبستری اضافه کرد: جهان استکبار برای تخریب افکار جوانان و تضعیف ایمان آنان، برنامه‌های متنوع و رنگارنگ و توطئه‌های شومی دارد که از جهادگران انقلابی جهاد دانشگاهی انتظار می‌رود همچون همیشه در راستای نشر معارف اسلامی و عمق بخشی به باورهای دینی کوشش کرده و اثرات مخرب اسلام هراسی و اسلام ستیزی و تبلیغات سوء علیه اسلام را خنثی کند.
وی همچنین به موفقیت‌ها و دستاوردهای کم نظیر و بی‌نظیر جهاد دانشگاهی به خصوص در مرکز درمان ناباروری و مرکز تحقیقات سلولهای بنیادی اشاره کرد و افزود: راه اندازی چنین مراکزی در داخل کشور و استان موهبتی بزرگ به شمار می‌رود که مردم را از تقبل هزینه‌های گزاف درخارج از کشور و بلاد کفر مصون می‌دارد، که این امر دارای آثار و برکات بسیاری برای کشور است.
نماینده ولی فقیه در استان با استناد به بیان رهبر فرزانه انقلاب اسلامی که فرمودند: «دولت جدید، علاوه بر مشکلات اقتصادی، باید مشکلات علمی و فرهنگی را هم حل نماید»، خواستار اجرای برنامه‌های کامل و جامع از سوی دولتمردان شد تا درجامعه با تحقیق و پژوهش تحول‌های بنیادین در تمام حوزه‌ها صورت پذیرد.
آیت الله شبستری همچنین با آرزوی توفیق و کامیابی برای جهادگران دانشگاهی، از مساعدت و همکاری آن نهاد مقدس در پیشبرد هرچه بهتر اهداف انقلابی جهاد دانشگاهی خبر داد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر