کد خبر: 84654 A

منابع محلی و شاهدان عینی اعلام كردند كه نظامیان رژیم صهیونیستی کارگران فلسطینی را به طور پراکنده در خیابان‌ها بازداشت کرده و آن‌ها را با جیپ‌های نظامی به ایست بازرسی نظامی «سالم» انتقال دادند.

نظامیان رژیم صهیونیستی صبح امروز – چهارشنبه - بیش از  ١٣٠ کارگر فلسطینی را در روستای «برطعه» شرقی در پشت دیوار نژاد پرستانه در غرب جنین بازداشت كرده و به ایست بازرسی نظامی «سالم» در شمال این شهر انتقال دادند.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، منابع محلی و شاهدان عینی اعلام كردند كه نظامیان رژیم صهیونیستی کارگران فلسطینی را به طور پراکنده در خیابان‌ها بازداشت کرده و آن‌ها را با جیپ‌های نظامی به ایست بازرسی نظامی سالم انتقال دادند.

از طرف دیگر، نظامیان رژیم صهیونیستی به منازل شهروندان در روستای برطعه حمله کرده و کارگرانی را که در داخل آن بودند، بازداشت کردند. صهیونیست‌ها همچنین به مرکز تجاری و بیش از ٦٠ بازار در این منطقه حمله كرده و آن ها را مورد بازرسی قرار دادند.

یک فعال فلسطینی در روستای برطعه تاكید کرد که نزدیک به دو هزار کارگر فلسطینی ساکن کرانه باختری در مرکز تجاری قدیمی و جدید این روستا مشغول به کار هستند.

«ولید قبها» تشریح کرد که نظامیان رژیم صهیونیستی تلاش می‌کنند تا این روستا را به کلی تخریب کرده و ساکنان آن را آواره و بی‌خانمان کرده و تجارت پررونق آن را کساد کنند به همین دلیل کارگران ساکن کرانه باختری را به بهانه عدم دریافت مجوز لازم برای ورود به روستای برطعه در استان جنین بازداشت می‌کنند.

کارگر فلسطینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر