کد خبر: 82881 A

«کاترین اشتون» طی سخنانی اعلام كرد كه امروز به سرزمین‌های اشغالی سفر کرده و با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دیدار کرده و پس از آن با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و نخست وزیر جدید تشكیلات خودگردان گفت‌وگو می‌کند.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه از سرزمین‌های اشغالی دیدن می‌کند.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، «کاترین اشتون» طی سخنانی اعلام كرد كه امروز به سرزمین‌های اشغالی سفر کرده و با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دیدار کرده و پس از آن با «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و «رامی حمد الله» نخست وزیر جدید تشكیلات خودگردان گفت‌وگو می‌کند.

اشتون تشریح کرد که پنجشنبه نیز از نوار غزه بازدید خواهد کرد و قرار است در این منطقه با «فیلیپو جراندی» کمیساریای عالی آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی «آنروا» دیدار کند. اشتون تاکید کرد که سفر وی به سرزمین‌های اشغالی در راستای ادامه تلاش‌های آمریکا برای ازسرگیری مذاکرات صلح میان تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی صورت می‌گیرد.

وی تصریح کرد که قرار است در این سفر راهکارهای احتمالی برای ازسرگیری مذاکرات صلح میان طرفین فلسطینی و صهیونیستی و حمایت از تلاش‌های صورت گرفته در این زمینه را بررسی کند.

اشتون اوایل هفته جاری به سه کشور عربی اردن، عراق و لبنان سفر کرده بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر