کد خبر: 7962 A

به گفته یکی از مقام‌های آمریکایی شمار تلفات نیروهای این كشور در افغانستان، با احتساب سربازی که روز گذشته کشته شد به دو هزار تن رسیده است.

منابع خبری گزارش می‌دهند كه تلفات نیروهای آمریكایی در جنگ افغانستان به بیش از دو هزار تن رسیده است.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، مقام‌های ایساف پس از كشته شدن یكی از سربازان ناتو در افغانستان توسط یكی از نیروهای امنیتی افغان كه روز گذشته صورت گرفت، طی بیانیه‌‌ای اعلام كردند: «قربانی شدن قهرمانمان را گرامی می‌داریم؛ مرگ هر كدام از آنها دردناك و مهم بوده و هیچ‌كدام با دیگری تفاوتی ندارد.»

به گفته یکی از مقام‌های آمریکایی شمار تلفات نیروهای این كشور در افغانستان، با احتساب سربازی که روز گذشته کشته شد به دو هزار تن رسیده است.

گزارش‌ها حاكی از آن است كه این سرباز، آمریكایی بوده است.

به گزارش دویچه‌وله، یكی از مقام‌های ارشد ناتو در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه تاكید كرد که در «۸۰ درصد» خاک افغانستان آرامش برقرار است و ساکنان این مناطق با مشکلات امنیتی یا درگیری‌های خشونت‌آمیز روبه‌رو نیستند.

در همین حال «اشپیگل آنلاین» به نقل از یک گزارش داخلی تهیه شده توسط سرویس اطلاعاتی آلمان، آورده است که پس از خروج نیروهای بین‌المللی از افغانستان در سال ۲۰۱۴ میلادی همچنان به حضور ۳۵ هزار سرباز خارجی در این کشور نیاز است.

سرویس اطلاعاتی آلمان در گزارش خود، موقعیت کنونی در افغانستان را بسیار وخیم‌تر از برآوردهای دولت آلمان دانسته و وضعیت امنیتی در این کشور را «بسیار نامناسب» توصیف کرده است.

در این گزارش همچنین انتقادهای شدیدی متوجه دولت کنونی افغانستان و «حامد کرزی» رئیس‌جمهوری این کشور، شده است.

در این گزارش ضمن متهم کردن دولت کنونی افغانستان به «فساد مالی و خویشاوندسالاری» از جمله آمده است که حامد کرزی قصد دارد در انتخابات سال ۲۰۱۴ میلادی برادر بزرگ‌تر خود، «عبدالقیوم کرزی» را به عنوان نامزد ریاست‌جمهوری معرفی کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر