کد خبر: 73022 A

رئیس‌جمهوری آمریكا با اعلام خبر استعفای رئیس سازمان فدرال مالیات از وزیر دارایی این كشور خواسته است كه استعفای وی را بپذیرد.

رئیس سازمان مالیات آمریكا به دنبال افشای رسوایی مربوط به موضع‌گیری‌‌های جانبدارانه كاركنان این سازمان مبنی بر موشكافی بیشتر درباره وضعیت مالیاتی گروه‌های جمهوری‌خواه در زمان مبارزات انتخاباتی مجبور به استعفا شد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری ان‌پی‌آر، «باراك اوباما» رئیس‌جمهوری آمریكا با اعلام خبر استعفای «استیو میلر» رئیس سازمان فدرال مالیات از «جك لیو» وزیر دارایی این كشور خواسته است كه استعفای وی را بپذیرد.

باراك اوباما با انتقاد شدید از این رویكرد كاركنان سازمان مالیات آمریكا، آن را غیرقابل قبول خواند.

وی طی بیانیه‌ای تاكید كرد كه برای تحقیقات بیشتر در این زمینه با کنگره همکاری خواهد کرد.

اوباما پیش از این نیز اعلام كرده بود كه «موشکافی جهت‌دار مالیاتی» که تنها در مورد محافظه‌کاران اعمال شده، عملی «غیرقابل توجیه و تحمل‌ناپذیر» است.

استیو میلر در سخنرانی تودیع خود بر لزوم تلاش برای «احیای اعتماد از دست رفته مردم» به سازمان مالیات آمریكا تاكید كرد.

پیش از این گزارش شده بود که اداره مالیات و دارایی در بررسی تقاضاهای «معافیت‌های مالیاتی» با جست‌وجو کردن واژه‌هایی نظیر «تی پارتی» و «پتریوت» پرونده‌های افرادی که با این واژگان سر و کار داشتند را بیشتر مورد بررسی و موشکافی قرار داده است.

بازرسان دریافتند که جست‌وجو با کلید واژه‌های تی پارتی که اصطلاحی برای جمهوری‌خواهان اصولگرا و محافظه‌کاران سنتی آمریکا است در کنار واژه پتریوت به مدت ۱۸ ماه ادامه داشته است. جست‌وجو با این واژه‌ها همچنین موجب طولانی‌تر شدن زمان رسیدگی به درخواست های معافیت‌های مالیاتی و همچنین درخواست ارسال اطلاعات و مدارک «بی‌مورد» شده است.

در هفته‌های پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۲ میلادی، برخی جمهوری‌خواهان اعلام کرده بودند كه رسیدگی به گزارش‌های مالیاتی آنها بیش از زمان معمول به طول انجامیده و مورد «موشکافی و مداقه غیر معمول» قرار گرفته است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر