کد خبر: 53224 A

بنیامین نتانیاهو با رهبران حزب «شاس» دیدار داشت و به آنها اعلام کرد که مایل به حضور شاس در ائتلاف دولتی بود، اما ائتلاف میان دو حزب «آینده‌ای هست» و خانه یهودی مانع از این کار می شود.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که مامور تشکیل کابینه جدید این رژیم است، نشستی را به منظور گفت‌وگو با حزب «خانه یهودی» به ریاست «نفتالی بینیت» برگزار کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، «بنیامین نتانیاهو» پیش از این دیدار نیز با رهبران حزب «شاس» دیدار داشت و به آنها اعلام کرد که مایل به حضور شاس در ائتلاف دولتی بود، اما ائتلاف میان دو حزب «آینده‌ای هست» و خانه یهودی مانع از این کار می شود.

در همین راستا، درگیری‌های لفظی میان احزاب مذهبی رژیم صهیونیستی ادامه دارد و «اسحاق کوهین» از نمایندگان حزب شاس در کنست صهیونیستی با انتقاد از حزب خانه یهودی گفته است که «نمی توان ادعای برابری در انجام وظایف و مسئولیت‌ها را داشت چرا که شهرک‌نشینان صهیونیست مانع امنیتی بزرگی در نهادهای دولتی هستند.»

«تزاحی هانگبی» از نمایندگان حزب «لیکود» نیز تاكید کرده است که نتانیاهو همچنان بر تشکیل ائتلاف دولتی به ریاست خود و عدم اعلام برگزاری انتخابات جدید تاکید دارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر