کد خبر: 49863 A

در حالی که پیش از این اعلام شده بود که قرارداد چهار میلیارد دلاری خرید اسلحه توسط عراق از روسیه به دلیل فساد مالی لغو شده است، زیباری به خبرگزاری «اینترفکس» روسیه گفت که دو کشور قصد دارد این قرارداد را به سرانجام برسانند.

«هوشیار زیباری» وزیر خارجه عراق اعلام کرد که بغداد و مسکو در اجرای قرار داد چهار میلیارد دلاری خرید اسلحه مصمم هستند.
به گزارش ایلنا به نقل از الجزیره، در حالی که پیش از این اعلام شده بود که قرارداد چهار میلیارد دلاری خرید اسلحه توسط عراق از روسیه به دلیل فساد مالی لغو شده است، زیباری به خبرگزاری «اینترفکس» روسیه گفت که دو کشور قصد دارد این قرارداد را به سرانجام برسانند.
این در حالی است که «نوری المالکی» نخست‌وزیر عراق سال گذشته میلادی اعلام کرده بود که قرارداد خرید بمب‌افکن، بالگرد و موشک از روسیه لغو شده است اما قائم مقام وزیر دفاع این کشور با نقض این سخنان گفت که قرارداد به قوت خود باقی است.
از طرف دیگر، شرکت دولتی صادرات اسلحه روسی «روس‌ابارون اکسپورت» هفته گذشته اعلام کرد که قرارداد فروش تسلیحات به عراق لغو نشده است اما هنوز به علت انجام نشدن برخی تدابیر قانونی به مرحله اجرا نرسیده است.
بنا بر این گزارش، عراق تا پیش از سرنگونی «صدام حسین» دیکتاتور سابق عراق در سال ۲۰۰۳ میلادی بازار رسود روس‌ها برای تسلیحاتشان بود اما پس از آن تبدیل به بازار تسلیحات آمریکایی شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر