کد خبر: 41689 A

باراك اوباما:

باید ارزیابی كنیم كه آیا این اقدام باعث خشونت بیشتر یا استفاده از سلاح‌های شیمیایی می‌شود و همچنین بهترین چشم‌انداز در سوریه بعد از كنار رفتن اسد از قدرت چگونه ترسیم می‌شود.

رئیس‌جمهوری آمریكا طی سخنانی مداخله‌جویانه گفت كه در حال ارزیابی این مساله است كه آیا دخالت نظامی در سوریه به حل مشكل این كشور كمك می‌كند یا باعث پیچیده‌تر شدن شرایط می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «باراك اوباما» گفت كه در شرایطی مانند آنچه در سوریه وجود دارد، باید این پرسش را مطرح كنیم كه آیا می‌توانیم تغییری در وضعیت موجود ایجاد كنیم.

وی افزود كه باید منفعت‌های مداخله نظامی در سوریه در شرایطی كه تعدادی از نیروهای نظامی آمریكا همچنان در افغانستان هستند را بررسی كند.

اوباما در ادامه سخنان مداخله‌جویانه خود گفت: «باید ارزیابی كنیم كه آیا این اقدام باعث خشونت بیشتر یا استفاده از سلاح‌های شیمیایی می‌شود و همچنین بهترین چشم‌انداز در سوریه بعد از كنار رفتن اسد از قدرت چگونه ترسیم می‌شود.»

سخنان اوباما در حالی بیان می‌شود كه رهبران جهانی در حاشیه نشست مجمع اقتصاد جهانی در داووس اعلام كردند كه خواستار مداخله بیشتر آمریكا در مسائل ژئوپولتیك از جمله بحران‌های سوریه و مالی بودند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر