کد خبر: 41627 A

نیکلا سارکوزی که در گذشته از جمله حامیان اصلی رژیم صهیونیستی بود، طی سخنانی از سیاست‌های نتانیاهو در رابطه با توقف عملیات صلح با فلسطینیان و ادامه شهرک‌سازی‌های صهیونیستی به شدت انتقاد كرد.

رئیس‌جمهوری سابق فرانسه از جامعه بین‌الملل خواست دولت جدید رژیم صهیونیستی به ریاست «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم را به منظور تشکیل کشور مستقل فلسطین تحت فشار قرار دهند.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، «نیکلا سارکوزی» که در گذشته از جمله حامیان اصلی رژیم صهیونیستی بود، طی سخنانی در مراسم جمع‌آوری کمک‌ها در ژنو به دنبال پیش‌بینی‌هایی در رابطه با اوضاع اقتصادی نامناسب رژیم صهیونیستی، از سیاست‌های نتانیاهو در رابطه با توقف عملیات صلح با فلسطینیان و ادامه شهرک‌سازی‌های صهیونیستی به شدت انتقاد كرد.

روزنامه عبری زبان «معاریو» به نقل از سارکوزی نوشت که رژیم صهیونیستی خود را در محاصره دیوارهای «اریحا» قرار داده و برای رهایی خود باید ساخت این دیوارها را متوقف کند.

وی تشریح کرد که به این منظور، جامعه بین‌الملل باید رژیم صهیونیستی را تحت فشار قرار دهد تا مانع از بروز فاجعه‌ای دیگر شده و زمینه را برای تشکیل کشور مستقل فلسطین در سریع‌ترین زمان ممكن هموار کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر