کد خبر: 41115 A

در این نشست‌ها دستاوردهای فرستاده ویژه سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب در امور سوریه برای حل بحران این كشور که قرار است گزارش آن را ۲۹ ماه جاری میلادی به اعضای شورای امنیت ارائه کند، بررسی می‌شود.

رهبران آمریکا و روسیه برای بررسی بحران سوریه ماه آینده میلادی با یكدیگر دیدار می‌کنند.
به گزارش ایلنا به نقل از سوریه نیوز، منابع دیپلماتیک غربی گفتند که سلسله نشست‌هایی طی روزهای آینده و پیش از دیدار «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا و «ولادیمیر پوتین» همتای روسی‌ وی با هدف یافتن راه حلی برای بحران سوریه برگزار می‌شود.
در این نشست‌ها دستاوردهای «اخضر ابراهیمی» فرستاده ویژه سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب در امور سوریه برای حل بحران این كشور که قرار است گزارش آن را ۲۹ ماه جاری میلادی به اعضای شورای امنیت ارائه کند، بررسی می‌شود.
این منابع افزودند که نشست‌هایی که در روزهای آینده برگزار می‌شود، پاسخ مثبت به پیشنهاد مسکو برای دیدار نماینده مسكو با نمایندگان کشور‌های عضو دائم در شورای امنیت و نیز دیدار «جان کری» وزیر خارجه دولت جدید آمریكا با «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه و حضور ابراهیمی است.
منابع غربی تصریح کردند که هدف از این نشست‌ها یافتن راه حل سیاسی برای بحران سوریه بر اساس توافق‌نامه ژنو و بررسی جزئیات مرحله انتقالی در سوریه با توجه به واقعیت‌های این کشور است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر