کد خبر: 40961 A

درخواست ۶۰ کشور برای ارجاع پرونده بحران سوریه به دادگاه بین‌المللی اوضاع را پیچیده‌تر كرده و باعث ایجاد مانع در مسیر اقدام‌ها برای یافتن راه‌حلی به منظور پایان دادن به بحران سوریه می‌شود.

نماینده سوریه در سازمان ملل متحد از درخواست برخی کشور‌ها برای ارجاع پرونده بحران این کشور به دادگاه بین‌المللی جنایات جنگی به شدت انتقاد کرد.
به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «بشار الجعفری» طی نامه‌ای به شورای امنیت اعلام كرد که درخواست ۶۰ کشور برای ارجاع پرونده بحران سوریه به دادگاه بین‌المللی اوضاع را پیچیده‌تر كرده و باعث ایجاد مانع در مسیر اقدام‌ها برای یافتن راه‌حلی به منظور پایان دادن به بحران سوریه می‌شود.
الجعفری در این نامه خواستار لغو تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا علیه کشورش شده و این محدودیت‌ها را تحریم همه ملت سوریه عنوان کرد.
نماینده سوریه در سازمان ملل در نامه خود همچنین تاكید كرد که تحریم‌های تحمیل شده علیه کشورش باعث وخامت اوضاع انسانی در سوریه شده است زیرا حقوقشان را نقض کرده و آن‌ها را از خدمات اساسی همانند سوخت، غذا و دارو محروم کرده است.
بنا بر این گزارش، هفته گذشته نزدیک به ۶۰ کشور خواستار ارجاع پرونده بحران سوریه به دادگاه بین‌المللی جنایات جنگی شده بودند اما روسیه با این اقدام مخالفت کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر