کد خبر: 39757 A

وعده اوباما در آغاز دور دوم ریاست‌جمهوری:

باراک اوباما در مراسم آغاز دور دوم ریاست‌جمهوری خود با وعده این‌كه دهه جنگ پایان یافته و فصل بهبود وضعیت اقتصادی از راه رسیده است، گفت كه از چهار سال پیش رو برای پیشبرد عدالت و برابری اجتماعی استفاده خواهد کرد.

«باراک اوباما» در مراسم تحلیف دور دوم ریاست‌جمهوری خود پس از ادای سوگند، در برابر صد‌ها هزار نفر به سخنرانی درباره مسائل داخلی آمریکا و همچنین موضوعات بین‌المللی پرداخت.

به گزارش ایلنا به نقل از دویچه‌وله، باراک اوباما در مراسم آغاز دور دوم ریاست‌جمهوری خود وعده داد که دهه جنگ پایان یافته و فصل بهبود وضعیت اقتصادی از راه رسیده است.

رئیس‌جمهوری آمریکا در بخشی از سخنان خود تاکید کرد که از چهار سال پیش رو برای پیشبرد عدالت و برابری اجتماعی استفاده خواهد کرد.

اوباما با اشاره به مسائل داخلی آمریکا افزود: «باید تمام توان خود را به کار گیریم تا هزینه‌های نظام بهداشتی و درمانی را کاهش دهیم و کسری بودجه را برطرف کنیم.»

وی با دفاع از برنامه بیمه همگانی و تامین اجتماعی خود تاکید کرد که طبقات ضعیف در آمریکا می‌بایست همچنان مورد حمایت قرار گیرند. اوباما گفت: «می‌دانیم که تا زمانی که تنها گروه کوچکی از مردم در رفاه باشند و گروه بزرگ‌تری با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم کنند، کشور ما به موفقیت نخواهد رسید.»

برنامه بیمه همگانی باراک اوباما مورد انتقاد جمهوری‌خواهان قرار دارد.

رئیس جمهوری آمریکا در بخش دیگری از سخنان خود گفت: «سعی می‌کنیم توانایی‌مان را برای مدیریت بحران تقویت کنیم. از آسیا و آفریقا تا خاورمیانه به دنبال صلح خواهیم بود و از آزادی دفاع خواهیم کرد.»

باراک اوباما در جریان سخنرانی خود همچنین تاکید کرد که کشورش از استقرار دموکراسی در جهان حمایت كرده و از کسانی که برای آزادی تلاش می‌کنند، پشتیبانی خواهد کرد.

اوباما همچنین با اشاره به اهمیت موضوعات مربوط به محیط زیست افزود: «ما فقط در قبال مردم آمریکا تعهد نداریم، بلکه تعهد ما جهانی است. در قبال شرایط جوی زمین، مشکلات انرژی و خشکسالی در جهان و همچنین در برابر نسل آینده مسئول هستیم.»

در مراسم تحلیف ریاست جمهوری آمریکا، «میت رامنی» رقیب باراک اوباما در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که در ماه نوامبر گذشته برگزار شد، شرکت نداشت.

بر اساس قانون اساسی آمریکا، رئیس جمهوری این کشور می‌بایست در روز ۲۰ ژانویه سوگند یاد کند. اما از آنجا که ۲۰ ژانویه سال جاری با روز یکشنبه مقارن شد، اوباما ناچارا دوبار مراسم تحلیف را به جای آورد. یک بار روز یکشنبه در کاخ سفید و بار دوم روز گذشته در برابر حدود یک میلیون شرکت کننده.

اوباما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر