کد خبر: 33462 A

در پایان مرحله چهارم روند انتقال مسئولیت‌های امنیتی، ۸۷ درصد جمعیت افغانستان، تحت پوشش نیروهای امنیتی افغان قرار خواهد گرفت.

در نشستی که به مناسبت ارزیابی و گزارش از روند انتقال مسئولیت‌های امنیتی به نیروهای افغان برگزار شد، مرحله چهارم روند انتقال مسئولیت‌های امنیتی با حضور مقام‌های بلندپایه این کشور از جمله وزرای دفاع و كشور، مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری صدای افغان، در جریان این جلسه، «اشرف غنی احمدزی» رئیس کمیسیون انتقال مسئولیت‌های امنیتی به نیروهای افغان در رابطه با پایان دوره سوم و آغاز مرحله چهارم این روند، توضیحاتی ارائه كرده و گفت: «در پایان مرحله چهارم روند انتقال مسئولیت‌های امنیتی، ۸۷ درصد جمعیت افغانستان، تحت پوشش نیروهای امنیتی افغان قرار خواهد گرفت.»
وی افزود که این روند شامل ۵۲ واحد اداری می‌شود که با تطبیق این مرحله جمعا در ۳۱۲ واحد اداری، مسئولیت‌های امنیتی از نیروهای بین‌المللی به نیروهای امنیتی افغانستان سپرده خواهد شد.
در این جلسه، مسئولان وزارت‌های دفاع، كشور و ریاست عمومی امنیت ملی درباره انتقال مسئولیت‌های امنیتی از نیروهای خارجی به نیروهای امنیتی افغان اعلام آمادگی کردند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر