کد خبر: 26296 A

سخنگوی كمیته فناوری فضایی كره‌شمالی اعلام كرد كه این كشور در «مراحل پایانی» آمادگی برای آزمایش جدید موشكی بوده و دانشمندان و مسئولان فنی با جدیت بررسی مراحل مربوط به این پرتاب موشكی را آغاز كرده‌اند ولی تصمیم دارند به دلایلی تغییر زمانی آن را بررسی كنند.

مقام‌های كره‌شمالی امروز ـ یكشنبه ـ از احتمال به تعویق افتادن پرتاب موشكی جدید این كشور خبر دادند.

به گزارش ایلنا به نقل از روزنامه نیویورك تایمز، سخنگوی كمیته فناوری فضایی كره‌شمالی اعلام كرد كه این كشور در «مراحل پایانی» آمادگی برای آزمایش جدید موشكی بوده و دانشمندان و مسئولان فنی با جدیت بررسی مراحل مربوط به این پرتاب موشكی را آغاز كرده‌اند ولی تصمیم دارند به دلایلی تغییر زمانی آن را بررسی كنند.

این سخنگو به جزئیات بیشتری در ارتباط با گزارشی كه خبرگزاری مركزی كره‌شمالی درباره احتمال تعویق آزمایش موشكی منتشر كرده است، اشاره‌ای نكرد.

پیش از این قرار بود پرتاب موشكی كره‌شمالی در فاصله زمانی 10 تا 22 ماه دسامبر صورت بگیرد.

مقام‌های كره‌جنوبی اعلام كرده‌اند كه تمامی سه مرحله موشك «اونا- 3» روی سكوی پرتاب مونتاژ شده است و كامیون‌های حامل سوخت موشك نیز در نیز این سكوی پرتاب مشاهده شده‌اند.

آمریكا، كره‌جنوبی و ژاپن از كره‌شمالی خواسته‌اند از برنامه خود برای آزمایش جدید موشكی صرف‌نظر كند و چین كه هم‌پیمان اصلی كره‌شمالی به شمار می‌رود از این كشور خواسته است تا خویشتن‌داری پیشه كند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر