کد خبر: 26 A

س از جنگ جهانی دوم، این بند در قانون اساسی گنجانده شد که سربازان نمی‌توانند با سلاح در حالت آماده‌باش در خاک آلمان صف‌آرایی کنند. دادگاه اکنون اعلام کرده است که می‌توان برای جلوگیری از خطر تلفات بالا ارتش را مستقر کرد.

ایلنا: دادگاه قانون اساسی فدرال آلمان اعلام کرد که ارتش این کشور در آینده قادر خواهد بود در شرایط بسیار وخیم از سلاح‌هایش در شهرها استفاده کند.

به گزارش ایلنا به نقل از بی‌بی‌سی، بر مبنای این حکم نیروهای مسلح فقط در صورتی می‌توانند در خیابان‌ها مستقر شوند که حمله‌ای در «ابعاد فاجعه‌بار» روی دهد و نه برای کنترل تظاهرات.

تصمیم برای استقرار نیروهای مسلح باید توسط دولت فدرال تصویب شود.

در پی نقض حقوق بشر در دوره نازی‌ها، در قانون اساسی آلمان محدودیت‌هایی بر استقرار ارتش اعمال شد.

دادگاه اعلام کرده است که ارتش هنوز نمی‌تواند یک هواپیمای مسافربری ربوده شده را ساقط کند – جنگنده‌ها باید وارد مسیر هواپیمای ربوده شده شوند و با شلیک تیرهای اخطار آن را وادار به فرود کنند.

بنا بر این گزارش، پس از جنگ جهانی دوم، این بند در قانون اساسی تازه گنجانده شد که سربازان نمی‌توانند با سلاح درحالت آماده‌باش در خاک آلمان صف‌آرایی کنند.

دادگاه اکنون آن بند را تغییر داده و اعلام کرده است که می توان برای جلوگیری از خطر تلفات بالا در یک حمله، ارتش را مستقر کرد.

قضات دادگاه یک حادثه تروریستی توسط مهاجمان مسلح در اماکن عمومی را مد نظر داشتند.

نیروهای آلمانی از زمان جنگ در خارج مستقر شده‌اند اما طی یک فرآیند تدریجی.

هواپیماهای جنگی آلمان در بالکان مورد استفاده قرار گرفت و نیروهای آن در افغانستان برای حفاظت از کارگران ساختمانی مستقر شدند اما حق داشتند در صورتی که هدف حمله قرار گیرند، آتش بگشایند.
پایان پیام

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر