کد خبر: 23145 A

هفته گذشته پس از معرفی ژان فرانسوا کوپه به عنوان برنده انتخابات حزبی برای سمت ریاست حزب اتحاد برای جنبش مردمی اختلاف نخست‌وزیر سابق با وی آغاز شد. اکنون فرانسوا فیون قصد دارد با اقدام قضائی برنده انتخابات حزبی را مشخص کند، زیرا وی نیز خود را برنده می‌داند.

اختلاف بر سر ریاست حزب محافظه‌کار «اتحاد برای جنبش مردمی» در فرانسه میان «ژان فرانسوا کوپه» از اعضای بلندپایه این حزب و «فرانسوا فیون» نخست‌وزیر سابق، ادامه دارد.

به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، در این بین تلاش «آلن ژوپه» وزیر خارجه سابق فرانسه برای میانجی‌گری و رفع اختلاف‌ها بر سر رهبری این حزب مخالف دولت فرانسه بی‌نتیجه ماند.

هفته گذشته پس از معرفی ژان فرانسوا کوپه به عنوان برنده انتخابات حزبی برای سمت ریاست حزب، اختلاف فرانسوا فیون با وی آغاز شد. اکنون فرانسوا فیون قصد دارد با اقدام قضائی برنده انتخابات حزبی را مشخص کند، زیرا وی نیز خود را برنده می‌داند.

«والری پکرس» سخنگوی فرانسوا فیون، در این‌باره به خبرنگاران گفت: «نخست‌وزیر سابق همه اقدام‌های لازم را انجام داده و همۀ شرایط را برای به نتیجه رسیدن میانجی‌گری آلن ژوپه پذیرفته است اما طرف مقابل یعنی کوپه این میانجی‌گری را نپذیرفت و بی‌نتیجه گذاشت.»

در مقابل «لوک شاتل» نیز به نمایندگی از ژان فرانسوا کوپه گفت: «نگرانی من از این است که اثراتی از این نزاع حزبی به جا بماند که به سختی بتوان آنها را برطرف کرد. اما نخستین گام برای رفع اختلاف بین دو طرف احترام به قوانین است. اگر کسی مانند فیون در سمت رهبر سیاسی، وزیر و نخست وزیر کار کرده باشد، به قوانین داخلی حزب احترام می‌گذارد.»

بنا بر این گزارش، از یک هفته قبل فرانسوا فیون و ژان فرانسوا کوپه از حزب اتحاد برای جنبش مردمی، مدعی پیروزی در انتخابات درون حزبی بوده‌اند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر