کد خبر: 22935 A

دیده‌بان اروپایی مدیترانه‌ای حقوق بشر تاکید کرد که از آغاز تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه اقدام به جمع‌آوری اسناد و مدارک مرتبط با جنایت‌های این رژیم علیه غیرنظامیان فلسطینی كرده تا از این اسناد به عنوان دلایلی قانونی برای تعقیب و محاکمه جنایتکاران جنگی صهیونیست استفاده كند.

دیده‌بان اروپایی مدیترانه‌ای حقوق بشر که مقر آن در ژنو قرار دارد، فراخوانی را به منظور ارائه اسناد تجاوزات و جنایت‌های ارتش رژیم صهیونیستی در حملات اخیر به نوار غزه و پیگرد قضایی آن در محافل بین‌المللی منتشر کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، این دیده‌بان طی بیانیه‌ای تاکید کرد که از آغاز تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه اقدام به جمع‌آوری اسناد و مدارک مرتبط با جنایت‌های این رژیم علیه غیرنظامیان فلسطینی در این منطقه كرده تا از این اسناد به عنوان دلایلی قانونی برای تعقیب و محاکمه جنایتکاران جنگی صهیونیست و تحویل آنها به دادگاه‌های عادل و محاکمه آنها در تمامی محافل بین‌المللی استفاده كند.

این دیده‌بان تصریح کرد که قرار است کمیته‌ای متشکل از گروهی از حقوق‌دانان بین‌المللی و کارشناسان برای پیگیری این موضوع تشکیل دهد.

در بیانیه دیده‌بان اروپایی مدیترانه‌ای حقوق بشر اسامی شماری از جنایتکاران جنگی صهیونیست و ناظران جنگ اخیر علیه غزه و مقام‌های دولتی رژیم صهیونیستی منتشر شده که این افراد عبارتند از: «بینی گانتس» رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی، «طال روسو» فرمانده منطقه جنوبی ارتش رژیم صهیونیستی، «امیر ایشل» فرمانده کل نیروی هوایی رژیم صهیونیستی و «رام روتبرگ» فرمانده نیروی دریایی این رژیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر