کد خبر: 22909 A

رئیس صنایع مهندسی اتحادیه كارگران مصر در گفت‌وگو با ایلنا:

«صلاح حسن» با تاكید بر این‌كه در پیش گرفتن سیاست تحریم نوعی بهانه‌تراشی برای جلوگیری از پیشرفت صنعتی ایران است، گفت كه پیشرفت‌های اخیر علمی، فنی و تكنیكی ایران نشان داده است كه غرب در تحقق این هدف ناكام مانده است.

رئیس صنایع مهندسی اتحادیه كارگران مصر با انتقاد از تحریم‌های غرب علیه ایران كه عرصه را بر طبقه كارگر تنگ‌تر كرده است، گفت كه چنین رویكردهایی نشان‌دهنده مواضع دوگانه حقوق بشری این كشورها است.

به گزارش ایلنا، «صلاح حسن» با تاكید بر این‌كه در پیش گرفتن سیاست تحریم نوعی بهانه‌تراشی برای جلوگیری از پیشرفت صنعتی ایران است، گفت كه پیشرفت‌های اخیر علمی، فنی و تكنیكی ایران نشان داده است كه غرب در تحقق این هدف ناكام مانده است.

این عضو فدراسیون كارگری عرب تاكید كرد كه تلاش برای حمایت از كارگران در برابر آثار سوء تحریم‌ها باید از مرحله حرف، شعار و بیانیه فراتر رفته و تدابیر عملی برای آن اندیشیده شود كه در این میان اتحادیه كارگران جهان می‌تواند نقشی پیشرو داشته باشد. حسن افزود كه در شرایط بحران اقتصادی و به طور مشخص در شرایط تحریم، اعمال سیاست‌های ریاضتی بر طبقه كارگر باید آخرین تیر تركش دولت‌ها باشد و مسئولان هر جامعه باید تلاش كنند با در پیش گرفتن تدابیر دیگر این بحران را پشت سر بگذارند ولی امروز شاهد آن هستیم كه كارگران و فشر كم درآمد در هر جامعه نخستین قربانیان بحران‌های اقتصادی هستند.

وی تاكید كرد كه اعضای اتحادیه كارگران جهان باید دست به دست هم داده و برای كاهش تاثیرات منفی تحریم‌ها روی كارگران (ایرانی) حداكثر تلاش خود را انجام دهند؛ این اقدام نه یك ژست و حركت نمایشی صنفی بلكه یك وظیفه انسانی است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر