کد خبر: 21125 A

هنری کیسینجر:

هنری كیسینجر با تاكید بر این‌كه رئیس‌جمهوری آمریكا باید در دوره دوم فعالیت خود، مساله هسته‌ای ایران را در اولویت برنامه‌ها قرار دهد، گفت كه روند مذاكرات باید هر چه سریع‌تر به مرحله تصمیم برسد.

«هنری کیسینجر» یكی از وزرای خارجه پیشین آمریکا در مقاله‎ای در روزنامه «واشنگتن پست» نوشت که گفت‌وگوهای هسته‌ای با ایران باید در سریع‌ترین زمان ممكن به مرحله تصمیم برسد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، كیسینجر با تاكید بر این‌كه «باراك اوباما» رئیس‌جمهوری آمریكا باید در دوره دوم فعالیت خود، مساله هسته‌ای ایران را در اولویت برنامه‌ها قرار دهد، گفت كه روند مذاكرات باید هر چه سریع‌تر به مرحله تصمیم برسد.

سخنان كیسینجر در حالی بیان می‌شود كه رئیس جمهوری آمریکا با تاکید بر این که هنوز برای حل و فصل دیپلماتیک مساله هسته‌ای ایران زمان باقی است، گفته است که به زودی رویکردهای دیپلماتیک جدیدی را در این زمینه آغاز می‌کند.
اوباما در نخستین نشست مطبوعاتی خود پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت که خواستار راه حلی دیپلماتیک برای حل و فصل مساله هسته‌ای ایران است.
وی ادامه داد: «باید راهی برای استفاده ایران از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای وجود داشته باشد که در عین حال با تعهدات بین‌المللی این کشور نیز تناقضی نداشته باشد.»
رئیس جمهوری آمریکا همچنین احتمال گفت‌و‌گو با ایران در آینده نزدیک را دور از ذهن دانست.
اوباما تاکید کرد: «من درباره جزئیات مذاکرات حرف نمی‌زنم اما می‌توانم بگویم که می‌خواهیم مساله حل شود.»

از طرف دیگر قرار است نمایندگان پنج عضو دائمی شورای امنیت و آلمان چهارشنبه طی نشستی در بروكسل درباره مذاكرات هسته‌ای با ایران، رایزنی كنند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر