کد خبر: 21119 A

دبیركل اتحادیه عرب:

نبیل العربی در جریان آغاز به کار نشست فوق‌العاده اتحادیه عرب تاكید کرد كه تا زمانی که تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه اراضی فلسطینی ادامه داشته باشد، خبری از حل منازعه و دستیابی به صلح و برقراری امنیت در منطقه نخواهد بود.

دبیر کل اتحادیه عرب خواستار بازنگری در تمامی طرح‌های عربی ارائه شده برای حل مساله فلسطین شده و تاکید کرد که دیگر خبری از صلح در افق روند سازش نیست.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، منابع مصری اعلام كردند كه نبیل العربی در جریان آغاز به کار نشست فوق‌العاده اتحادیه عرب تاكید کرد كه تا زمانی که تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه اراضی فلسطینی ادامه داشته باشد، خبری از حل منازعه و دستیابی به صلح و برقراری امنیت در منطقه نخواهد بود.

العربی تصریح کرد که ما نباید با طرح‌های صلح ناقصی که هیچ فایده‌ای ندارند، موافقت کنیم، بلکه باید تحرکی موثر در این زمینه صورت گیرد و کشورهای با نفوذ در عرصه بین‌المللی و نیز شورای امنیت برای عمل به مسئولیت‌های خود تحت فشار قرار گیرند.

وی همچنین خواستار هماهنگی فوری میان طرف‌های عربی به منظور مقابله با تجاوزات رژیم صهیونیستی و توقف هر چه سریع‌تر حملات علیه نوار غزه شده و بر لزوم اتخاذ مواضع روشن توسط برخی طرف‌های اروپایی نیز تاکید کرد.

دبیر کل اتحادیه عرب با تاکید بر لزوم حمایت از ملت فلسطین و لغو حصر غزه و بازگشایی گذرگاه‌ها تاکید کرد كه ملت فلسطین باید در یک صف یکپارچه در راستای تحقق وحدت ملی و تاسیس کشور مستقل حرکت کنند و خواسته ما برپایی کشور فلسطین به پایتختی قدس شرقی است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر