کد خبر: 20327 A

رئیس جمهوری فرانسه در کنفرانسی مطبوعاتی در پاریس گفت که کشورش ائتلاف جدید مخالفان سوری که در دوحه تشکیل شده است را به عنوان تنها نماینده مردم سوریه و دولت آینده این کشور به رسمیت می‌شناسد.

فرانسه و آمریکا ائتلاف جدید مخالفان سوری را به عنوان نماینده مردم سوریه به رسمیت شناختند.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «فرانسوا اولاند» رئیس جمهوری فرانسه در کنفرانسی مطبوعاتی در پاریس گفت که کشورش ائتلاف جدید مخالفان سوری که در دوحه تشکیل شده است را به عنوان تنها نماینده مردم سوریه و دولت آینده این کشور به رسمیت می‌شناسد.

اولاند در این کنفرانس مطبوعاتی افزود که مساله تسلیح مخالفان سوری به محض آن که ائتلاف جدید مخالفان، دولت انتقالی تشکیل دهد مورد بررسی قرار می‌گیرد.

بنا بر این گزارش، به رسمیت شناختن ائتلاف جدید مخالفان سوری در حالی اعلام می‌شود که ساعاتی پیش از آن «معاذ الخطیب» رهبر این ائتلاف از کشورهای اروپایی خواسته بود به مخالفان کمک کنند تا بتوانند اسلحه بخرند.

در تحولی دیگر، آمریکا نیز اعلام کرد که ائتلاف جدید مخالفان سوری را نماینده مردم سوریه می‌داند اما از به رسمیت شناختن آن به عنوان دولت انتقالی سوریه، اجتناب کرد.

«مارک تونر» معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که کشورش ائتلاف جدید مخالفان را به عنوان نماینده مردم سوریه به رسمیت می‌شناسد اما این ائتلاف باید نماینده مردم داخل سوریه نیز باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر