کد خبر: 19826 A

نماینده سابق پارلمان كویت در شبكه اجتماعی «تویتر» اعلام كرد كه مخالفان قصد دارند امروز تظاهرات بزرگی را در میدان «الاراده» در برابر ساختمان پارلمان برگزار كنند.

مخالفان كویتی اعلام كردند كه امروز ـ یكشنبه ـ در اعتراض به تغییر سیستم انتخاباتی توسط «صباح الاحمد الجابر الصباح» امیر این كشور تظاهرات می‌كنند.

به گزارش ایلنا به نقل از الجزیره، «ولید الطبطبائی» نماینده سابق پارلمان كویت در شبكه اجتماعی «تویتر» اعلام كرد كه مخالفان قصد دارند امروز تظاهرات بزرگی را در میدان «الاراده» در برابر ساختمان پارلمان برگزار  كنند.

در این تظاهرات كه به مناسبت پنجاهمین سالروز تدوین قانون اساسی كویت برگزار می‌شود، مخالفان اعتراض خود را به تغییر سیستم انتخاباتی كویت توسط امیر این كشور نشان می‌دهند.

بر اساس تغییراتی كه امیر كویت در سیستم انتخاباتی این كشور انجام داده است، هر رای‌دهنده به جای رای دادن به چهار نامزد پارلمان فقط می‌تواند به یك نامزد رای بدهد.

بنا بر این گزارش، در حالی كه مخالفان می‌گویند كه تغییر سیستم انتخابات اقدامی برای تاثیر بر نتایج انتخابات به سود دولت است، مقام‌های دولتی همچنان بر موضع خود برای برخورد با تظاهرات مخالفان اصرار دارند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر