کد خبر: 19802 A

طارق الهاشمی:

طارق الهاشمی گفت كه پس از كنار زدن المالكی، شهروندان باید بر سر پیمانی ملی به توافق برسند كه همه عراقی‌ها را بدون تمایز طایفه‌ای یا جانب‌داری از طرف خاصی در بر گیرد.

«طارق الهاشمی» معاون رئیس‌جمهوری عراق كنار زدن «نوری المالكی» نخست‌وزیر این كشور را راه حل بحران سیاسی در این كشور دانست.

به گزارش ایلنا به نقل از الجزیره، الهاشمی كه توسط دادگاه جنایی عراق سه بار محكوم به مرگ شده است، گفت كه راه حل بحران سیاسی در عراق كنار زدن نخست‌وزیر فعلی است چرا كه به گفته وی مالكی عامل اصلی این بحران است و نه بخشی از حل آن.

وی افزود كه پس از كنار زدن المالكی، شهروندان باید بر سر پیمانی ملی به توافق برسند كه همه عراقی‌ها را بدون تمایز طایفه‌ای یا جانب‌داری از طرف خاصی در بر گیرد.

الهاشمی در این گفت‌وگو یكی از علل مشكلاتی كه برایش پیش آمده است را حمایت نكردن كشورهای عربی از وی دانست و تصریح كرد كه كشورهای عربی او را به حال خود رها كرده‌اند تا با سرنوشتش رو‌به‌رو شود.

وی در این گفت‌وگو طی سخنانی بی‌اساس مدعی شد كه آمریكا و ایران برای آنچه توسعه نفوذ تهران در عراق نامیده شده است، به توافق رسیده‌اند.

معاون رئیس‌جمهوری عراق در ادامه گفت كه به رغم مخالفتش با فدرالیسم در سال 2005 میلادی، به علت «ظلم و فساد» المالكی اكنون یكی از طرفداران آن است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر