کد خبر: 19740 A

اوباما بدون مشخص شدن نتیجه انتخابات در فلوریدا، برنده انتخابات ریاست‌جمهوری شناخته شد، چرا که در دیگر ایالت‌ها ۳۰۳ رای الکترال به دست آورده بود که بیشتر از حد نصاب لازم بود.

ایالت «فلوریدا» به طور رسمی «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریكا را برنده انتخابات اخیر در این ایالت معرفی کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از بی‌بی‌سی، فلوریدا تنها ایالت آمریکا بود که نتیجه انتخابات ریاست جمهوری روز سه‌شنبه این کشور را به علت نزدیکی تعداد آرای دو نامزد جمهوری‌خواه و دموکرات اعلام نکرده بود.

بر اساس گزارش منتشر شده توسط مقام‌های ایالتی، اوباما ۵۰ درصد آرا و «میت رامنی» رقیب جمهوری‌خواه وی ۴۹.۱ درصد آرا را در فلوریدا به خود اختصاص داده‌اند.

ستاد انتخاباتی میت رامنی پیش از این شکست در فلوریدا را پذیرفته بود.

به این ترتیب، تعداد آرای اوباما در الکترال کالج یا مجمع انتخاباتی آمریكا به ۳۳۲ رای رسید.

این رقم برای میت رامنی ۲۰۶ رای است.

نتیجه انتخابات ریاست جمهوری با رای مستقیم مردم مشخص نمی‌شود، بلکه این ایالت ها هستند که از طریق مجمع انتخاباتی، برنده انتخابات را مشخص می‌کنند.

این مجمع ۵۳۸ رای دارد و نامزدی که بتواند ۲۷۰ رای آن را در انتخابات ریاست جمهوری به خود اختصاص دهد، برنده اعلام می شود.

اوباما بدون مشخص شدن نتیجه انتخابات در فلوریدا، برنده انتخابات ریاست‌جمهوری شناخته شد، چرا که در دیگر ایالت‌ها ۳۰۳ رای الکترال به دست آورده بود که بیشتر از حد نصاب لازم بود.

بر اساس گزارش منتشر شده توسط مقام‌های فلوریدا، اوباما توانسته است در این ایالت چهار میلیون و ۲۳۶ هزار و ۳۲ رای از مجموع هشت میلیون و ۴۷۱ هزار و ۹۵ رای اخذ شده را به خود اختصاص دهد.

اختلاف میان آرای اوباما و رامنی بیشتر از نیم درصد است. در صورتی که اختلاف کمتر از این میزان بود، مقام‌های ایالتی باید آرا را بازشماری می‌کردند.

تحلیل‌گران می‌گویند كه پیروزی در فلوریدا که یکی از ایالت‌های کلیدی در انتخابات آمریکا است، موقعیت اوباما را در چانه‌زنی‌های سیاسی با جمهوری‌خواهان کنگره تقویت می‌کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر