کد خبر: 11416 A

قاضی «عبدالمجید محمود»دستور «محمد مرسی»رئیس جمهوری این كشور برای بركناری اش و تعیین وی به عنوان سفیر قاهره در واتیكان را نپذیرفت.

قاضی «عبدالمجید محمود»دستور «محمد مرسی»رئیس جمهوری این كشور برای بركناری اش و تعیین وی به عنوان سفیر قاهره در واتیكان را نپذیرفت.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز،«احمد الزند»رئیس باشگاه قضات مصر در نشست اضطراری برخی از اعضای این باشگاه كه شب گذشته در همبستگی با دادستان كل برگزار شد،گفت كه قضات مصر از دادستان كل این كشور می خواهند كه در مقام خود باقی بماند و روز شنبه به دفتر كارش برود.

الزند افزود كه عبدالمجید محمود به كار خود ادامه می دهد.

از سوی دیگر قاضی «عادل السعید»سخنگوی دادستانی كل مصر نیز به رویترز گفت كه محمود اعلام كرد استعفای خود را ارائه نكرده است و بر اساس قانون قوه قضائیه سر كار خود باقی می ماند.

بنا براین گزارش، دستور بركناری محمود در حالی صورت می گیرد كه وی 24 تن از مسوولان نظام سابق این كشور كه متهم به تحریك برای اقدامات خشونت بار علیه تظاهركنندگان در قاهره طی روزهای2و3ماه فوریه 2011 هستند، را تبرئه كرد.حمله به تظاهركنندگان در آن دو روز  معروف به «واقعه شتر»شده است زیرا در آن از افراد مهاجم به تظاهركنندگان از شتر و اسب استفاده كردند.در واقعه شتر تعدادی از تظاهركنندگان كشته و صدها نفر نیز زخمی شدند.

تبرئه مسوولان نظام سابق مصر كه متهم به دست داشتن در كشتار تظاهركنندگان هستند،خشم فعالان مصری را برانگیخت به طوری كه روز گذشته صدها مصری در اعتراض به این اقدام در مقابل ساختمان دادگاه عالی مصر دست به تظاهرات زدند.همچنین اخوان المسلمین نیز اعلام كرد كه در اعتراض به تبرئه مسوولان رژیم سابق روز جمعه تظاهرات برگزار می كند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر