کد خبر: 101432 A

سرگئی لاوروف:

لاوروف گفت که غرب سیاست دوگانه گرایی را در خاورمیانه پیاده می‌کند و تلاش می‌کند که نظام‌های مخالفش را سرنگون کند.

«سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه گفت که مدارک و شواهدی که آمریکا و همپیمانانش درباره حمله شیمیایی توسط دولت سوریه به شرق دمشق ارائه کردند، هرگز قانع کننده نیست.
به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، لاوروف در سخنرانی خود در مرکز روابط بین المللی در مسکو تاکید کرد که آنچه آمریکایی‌ها، انگلیسی‌ها و فرانسوی‌ها اخیرا در مورد حمله شیمیایی به شرق سوریه به مسکو ارائه کردند، فقط شامل عکس‌های خالی از هر گونه واقعیت ملموس است و حاوی هیچ گونه نقشه‌های جغرافیایی یا اسم‌های خاصی نیست.
وزیر خارجه روسیه به ادعاهای غرب در مورد سری بودن برخی مسائل اشاره کرده و عنوان کرد که غرب ادعا می‌کند که مدارک و شواهدی در اختیار دارد که در سوریه از سلاح‌های شیمیایی استفاده شده است اما به علت سری بودن نمی‌توان آن‌ها را فاش كرد.
وی تاکید کرد که هنگامی که بحث جنگ و صلح است، نمی‌توان به بهانه سری بودن استناد کرد.
لاوروف گفت که غرب سیاست دوگانه گرایی را در خاورمیانه پیاده می‌کند و تلاش می‌کند که نظام‌های مخالف خود را سرنگون کند این در حالی است که در مورد تغییر نظام‌های استبدادی همپیمان خود سخنی به میان نمی‌آورد.
وی افزود که مسکو بر حق ملت‌ها برای تعیین سرنوشت خود بدون روی آوردن به تحریک برای استفاده از زور برای تغییر نظام‌ها، تاکید می‌کند.
وزیر خارجه روسیه در ادامه گفت که قدرت‌های غربی تلاش می‌کنند که توازن قوای قدیم را حفظ کنند و با ایجاد جهان چند قطبی كه عادلانه‌تر است، مخالفت می‌کند.
لاوروف تاکید کرد که نباید تروریست‌ها را به «خوب» و «بد» تقسیم کرد، زیرا چنین سیاستی هرگز عاقلانه نیست.
وی به ضعف مخالفان سوری نیز اشاره کرده و تصریح کرد که مخالفان به علت ضعفشان خواستار دخالت نظامی در این کشور هستند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر