کد خبر: 101262 A

نماینده سوریه در سازمان ملل:

گروه بازرسان سلاح‌های شیمیایی سازمان ملل باید مشخص کند مواد شیمیایی که استفاده شده است، از مواد ساخته شده محلی است یا سلاح‌های کشتار جمعی است زیرا این مساله نتایج کاملا متفاوتی در پی خواهد داشت.

«بشار الجعفری» نماینده دائمی سوریه در سازمان ملل متحد گفت که «باراك اوباما» رئیس جمهوری آمریكا و «دیوید كامرون» نخست وزیر انگلیس بالای یک درخت رفتند و اکنون نمی‌دانند چگونه از آن پایین بیایند.
به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، الجعفری تصریح کرد که اوباما به شدت تحت فشار راستگرایان تندرو، صهیونیست‌های نو، رژیم صهیونیستی، ترکیه و برخی کشورهای عربی است تا به سوریه حمله نظامی بکند.
نماینده دائمی سوریه افزود که رئیس جمهوری آمریکا اقدام درستی انجام داد که به تقلید از کامرون مساله حمله نظامی به سوریه را به کنگره فرستاد.
الجعفری تصریح کرد که این آمریکا، فرانسه و انگلیس بودند که به درخواست سوریه از سازمان ملل برای تعیین هویت طرفی که از سلاح‌های شیمیایی در منطقه «خان العسل» استفاده کرده، اعتراض کردند و همین کشور‌ها بودند که اعزام بازرسان سازمان ملل به سوریه برای شناساندن طرفی که به خان العسل حمله شیمایی کرده است را پنج ماه به تاخیر انداختند.
الجعفری در ادامه تاکید کرد که ضرورت دارد میان استفاده از سلاح کشتار جمعی شیمیایی و استفاده از مواد شیمیایی که ممکن است توسط گروه های مسلح و باندهای تروریستی مورداستفاده قرار گیرد، تفاوت قائل شد.
وی تاکید کرد که گروه بازرسان سلاح‌های شیمیایی سازمان ملل باید مشخص کند مواد شیمیایی که استفاده شده است، از مواد ساخته شده محلی است یا سلاح‌های کشتار جمعی است زیرا این مساله نتایج کاملا متفاوتی در پی خواهد داشت.
نماینده دائمی سوریه در سازمان ملل به این مساله اشاره کرد که چندی پیش ترکیه ۱۲ تن از اعضای «جبهه النصره» را بازداشت کرد که دو لیتر گاز «سارین» در اختیار داشتند که آن را با استفاده از یک هواپیمای غیرنظامی و از لیبی آورده بودند و می‌توانست صد‌ها هزار تن را از بین ببرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر