کد خبر: 101044 A

«ائتلاف ملی حمایت مشروعیت» در بیانیه‌ای که امروز صبح صادر کرد از ملت مصر خواست که تظاهرات روزانه خود را با اراده و عزمی قوی و مسالمت‌آمیز ادامه دهند تا بتوانند انقلاب خود را پس بگیرند.

«ائتلاف ملی حمایت مشروعیت» اعلام کرد که اقدام‌ها و تظاهرات هواداران «محمد مرسی» رئیس‌جمهوری بركنار شده علیه «کودتای نظامی» ادامه پیدا می‌کند.
به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی، این ائتلاف در بیانیه‌ای که امروز صبح صادر کرد از ملت مصر خواست که تظاهرات روزانه خود را با اراده و عزمی قوی و مسالمت‌آمیز ادامه دهند تا بتوانند انقلاب خود را پس بگیرند.
در این بیانیه از مردم نیز خواسته شده است طی هفته جاری برای ایجاد اختلال در تحرکات کودتاچیان و مجبور کردن آنها به شکست و فرار، دست به عصیان مدنی بزنند.
ائتلاف هوادار مرسی در این بیانیه بازداشت رهبران و هزاران تن دیگر از اعضای اخوان‌المسلمین را مانعی برای تظاهرات گسترده در سراسر مصر نداست زیرا تظاهرات پی در پی باعث ظهور رهبران میدانی جدیدی شده است.
این در حالی است که روز گذشته –جمعه- شهرهای مختلف مصر شاهد تظاهرات هزاران تن از هواداران مرسی بود و در چند شهر این کشور از جمله «پورت سعید» معترضان مصری به شدت با نیروهای ارتش و پلیس ضد شورش درگیر شدند.
در همین حال، منابع پزشکی مصری اعلام کردند که در درگیری‌های روز گذشته در مناطق مختلف مصر ۹ تن از جمله سه سرباز ارتش کشته شده و بیش از ۱۹۰ تن دیگر نیز زخمی شدند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر