کد خبر: 100874 A

وزارت خارجه روسیه:

وکاشویچ در ادامه گفت که هر گونه عملیات نظامی بدون اجازه شورای امنیت هر چند محدود هم باشد به منزله نقض مستقیم و آشکار قوانین بین المللی است و راه حل سیاسی برای بحران سوریه را با مشکل مواجه می‌کند.

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که تهدید واشنگتن برای حمله نظامی به سوریه هرگز قابل قبول نیست.
به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، «الکساندر لوکاشویچ» سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت که سخنان «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا و «جان کری» وزیر خارجه این کشور در مورد تهدید به حمله نظامی علیه سوریه غیرقابل قبول است.
لوکاشویچ افزود که آمریکایی‌ها به جای اجرای تصمیم‌های نشست سران گروه هشت در «لوخ ارن» و عمل به توافق‌نامه‌های پس از آن در مورد ارائه گزارش کار‌شناسان در باره موارد احتمالی استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه به شورای امنیت و همچنین با توجه به نبود هیچ‌گونه دلیل و مدرکی در مورد استفاده از این نوع سلاح، تهدید به حمله نظامی به سوریه می‌کنند.
وی تصریح کرد که در چنین شرایطی حتی هم‌پیمانان آمریکا از این کشور می‌خواهند که در انتظار پایان کار بازرسان سازمان ملل بماند تا تصویر واقعی از حوادث سوریه داده شود و پس از آن در مورد بحران سوریه تصمیم‌گیری شود.
لوکاشویچ در ادامه گفت که هر گونه عملیات نظامی بدون اجازه شورای امنیت هر چند محدود هم باشد به منزله نقض مستقیم و آشکار قوانین بین‌المللی است و راه حل سیاسی برای بحران سوریه را با مشکل رو‌به‌رو می‌کند.
سخنگوی وزارت خارجه روسیه تاكید کرد که هر گونه حمله نظامی به سوریه باعث افزایش تنش‌ها و درگیری و نیز افزایش قربانی‌ها می‌شود و باید جلوی آن را گرفت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر