کد خبر: 101450 A

شعبانیان خبر داد:

امیدوارم در كنار افزایش اعتماد به نفس و خودباوری، ‌روحیه جنگندگی بدون احساس خستگی بازیکنان نیز افزایش یابد.

سرمربی تیم ملی والیبال زنان ایران از آمادگی 80 درصدی بازیکنان این تیم برای حضور در هفدهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا خبر داد.

به گزارش ایلنا، میترا شعبانیان افزود: در 10 روز باقی مانده تا اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا در تایلند بازیکنان به وضعیت ایده آل و مورد نظر كادر فنی خواهند رسید.

وی با بیان اینكه اردوی تمرینی بابلسر كمك كرد تا بازیكنان در شرایط آب و هوایی مشابه تایلند تمرین كرده و به سطح بهتری از آمادگی دست یابند،‌ افزود: با توجه به اینكه سالن والیبال این شهر نسبت به سالن آكادمی بزرگتر و به زمین استاندارد نزدیكتر بود، تمرینات در سطح بالاتر و شرایط بهتری نسبت به تهران پیگیری شد.

سرمربی تیم ملی والیبال زنان تصریح کرد: اگر چه زمان تمرینات در بابلسر كوتاه تر از زمان تمرینات در تهران است، اما حجم و فشار تمرینات نسبت به اردوهای قبلی افزایش داشت تا بازیكنان در شرایطی به مراتب نزدیك‌تر به مسابقه تمرین كنند.

وی همچنین به مشخص شدن اسامی بازیكنان اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا در تایلند، اشاره كرد و گفت:‌ قرار است 12 والیبالیست به تایلند اعزام شوند كه اسامی 11 نفر كاملا مشخص شده و بزودی نفر دوازدهم نیز انتخاب خواهد شد اما اسامی تا پایان آخرین روز تمرینات اعلام نمی‌شود.

شعبانیان افزود: آخرین اردو منتهی به اعزام تیم ملی از پانزدهم تا نوزدهم شهریورماه در تهران برگزار خواهد شد و تیم 19 شهریور راهی تایلند خواهد شد.

وی همچنین به آسیب دیدگی جزیی دو بازیکن تیم ملی اشاره كرد و گفت:‌ خوشبختانه همه بازیكنان جز دو تن از آنان در سلامتی كامل قرار دارند كه این دو بازیکن هم در حال فیزیوتراپی هستند. امیدوارم هر چه زودتر این شرایط را پشت سر گذاشته و با آمادگی كامل در تمرینات حاضر شوند.

سرمربی تیم ملی والیبال زنان با بیان اینکه ‌در هفته‌های اخیر توجه ویژه‌ای به وضعیت روحی روانی بازیكنان داشته‌ایم، گفت: سعی می‌كنیم در فرصت باقی‌مانده تا اعزام تیم به مسابقات آنها را به شرایط ایده‌ال روانی برسانیم. امیدوارم در كنار افزایش اعتماد به نفس و خودباوری، ‌روحیه جنگندگی بدون احساس خستگی بازیکنان نیز افزایش یابد.

شعبانیان اضافه كرد:‌ ما تلاش كرده‌ایم با تمرینات فشرده و انجام بازی در شرایط مسابقه، ‌والیبالیست‌ها را در شرایط پرفشار مسابقات قرار دهیم.

سرمربی تیم ملی والیبال زنان اظهار امیدواری كرد تا والیبالیست‌ها در روزهای پایانی با تمركز بیشتری در جلسه تمرینی حاضر شده و در میدان مسابقه در تایلند با غیرت و تلاش كافی بازی كنند تا پاسخ خوبی به تلاش‌های مسوولان فدراسیون و كادر فنی داده باشند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر