کد خبر: 15 A

از تصمیم رابین خوشم نیامد؛

نمی‌توانم رابین را به خاطر پیوستن به منچستریونایتد سرزنش کنم/رابین سال گذشته کاپیتان تیم بود و تا آخرین دقیقه فصل دیوانه‌وار جنگید.

 سرمربی تیم فوتبال آرسنال انگلیس معتقد است جدایی فان‌پرسی از جمع توپچی‌های لندنی نشان‌دهنده بی رحمی ورزش حرفه‌است و او نمی‌تواند رابین را سرزنش کند.

به گزارش ایلنا به نقل از گل، آرسن ونگر با بیان اینکه نمی‌توانم رابین را به خاطر پیوستن به منچستریونایتد سرزنش کنم، افزود: من تخصصی در آرام کردن افراد ندارم، ولی مطمناً بعضی از هواداران ما از این قضیه ناراحت هستند، او ۸ سال برای ما بازی کرد و باید به کارهایی که برای این باشگاه انجام داده احترام گذاشت. کاری که فصل گذشته برای باشگاه انجام داد. این مساله نشان دهنده واقعیت بی‌رحم ورزش حرفه‌ای است.

وی ادامه داد: رابین سال گذشته کاپیتان تیم بود و تا آخرین دقیقه فصل دیوانه‌وار جنگید. این یک نگرش حرفه‌ای است. سوم شدن ما یک معجزه بود و او نیز سهم زیادی در این معجزه داشت و باید به این خاطر از او تقدیر کنیم. او به شیوه‌ای درست برای هر بازی خودش را آماده می‌کرد و در زمان بازی کاملاً متعهد بود.

ونگر با بیان اینکه فان‌پرسی در ‌‌نهایت تصمیم گرفت به جایی دیگر برود، متذکر شد: من از این تصمیم خوشم نیامد ولی این دنیای حرفه‌ای فوتبال است، او پسری متولد هلند است. ما او را از هلند به اینجا آوردیم و باید قبول کنیم یک بازیکن حرفه‌ای می‌تواند دوباره به تیمی دیگر برود.

ونگر در مورد پرداخت دستمزدهای نجومی در فوتبال دنیا نیز خاطرنشان کرد: این یک مساله نگران کننده است، ولی شما از ما می‌خواهید واقعیت را کنار بگذاریم؟ ما شیوه اقتصادی واقع‌گرایانه داریم، چیزی که سایر باشگاه‌ها از آن پیروی نمی‌کنند. یکسری کار‌ها هستند که از توان ما خارج هستند، به همین سادگی. چه قدر می‌خواهید به یک بازیکن بدهید؟ ۲۵۰. ۰۰۰پوند در هفته؟ ۳۰۰. ۰۰۰؟ ما اینجا به بازیکنان حقوق خوبی می‌دهیم ولی به میزان دخل و خرج خود احترام می‌گذاریم.

سرمربی آرسنال سپس به انتقاد از روند فعلی فوتبال جهان و عملکرد تیم‌های ولخرج پرداخت و تاکید کرد: من فکر می‌کنم این یک مشکل کوتاه مدت است. نمی‌توانید تصور کنید دنیا با این وضع ریخت و پاش مالی که هیچ بازگشتی ندارد به کار خودش ادامه دهد. جامعه این قضیه را نمی‌پسندد، چون تنها چند باشگاه هستند که می‌توانند در این مورد با هم رقابت کنند. اجرای قانون فیرپلی مالی تفاوت زیادی در این مساله ایجاد خواهد کرد، اینکه به چه سرعت تاثیرگذار خواهد بود را نمی‌دانم چون من مسئول اجرای آن نیستم.

رابین فان‌پرسی با ۲۴میلیون پوند به منچستریونایتد پیوست. او قراردادی ۴ساله با یونایتد به امضا رساند که بیش از ۴۰میلیون پوند ارزش دارد. توپچی‌ها همچنین در آستانه نهایی شدن پیوستن سانگ به بارسلونا قرار دارند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر