کد خبر: 9284 A

احمدی‌نژاد در مراسم تقدیر از قهرمانان پارالمپیک:

در کنار این عرصه ورزش جایی است که اگر کسانی در آن به قله‌های بالا برسند تنها این خوشحالی برای آنها نخواهد بود بلکه یک ملت احساس قهرمانی خواهند کرد و نشاط، انگیزه و امید به دست خواهد آورد.

رئیس‌جمهور با اشاره به ضرورت خودباوری ملت ایران در عرصه ورزشی گفت: ورزش ایران باید بالاترین قله‌ها را در عرصه جهانی هدف قرار دهد.

به گزارش ایلنا، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در مراسم تقدیر از قهرمانان پارالمپیک که صبح امروز در تالار وحدت تهران برگزار شد، با اشاره به اینکه قهرمانی تمایل عمومی تمام انسانها است و همه علاقمند هستند که به قله‌های پیشرفت دست پیدا کنند گفت:‌شما کسی را پیدا نمی‌کنید که به دنبال قهرمانی نباشد.

«قهرمانی و تلاش برای دست یافتن به آن یک تمایل عمومی است. قهرمانی در علم، اقتصاد، ورزش، پزشکی، شهرسازی و غیره تمایلی عمومی است و همه ملت باید قهرمان باشند.»

وی با بیان اینکه نکته مهم در این میان این است که برای یک فرد یا یک ملت چه میزان از قهرمانی و موفقیت محقق خواهد شد اظهار داشت:من فکر می‌کنم که عنصر اصلی خود انسان است، ما باید خودمان را باور کنیم،اگر کسی خودش را در بالاترین سطح یک پزشک جراح مغز ببیند به طور حتم به آن دست پیدا خواهد کرد.

احمدی‌نژاد گفت: در کنار این عرصه ورزش جایی است که اگر کسانی در آن به قله‌های بالا برسند تنها این خوشحالی برای آنها نخواهد بود بلکه یک ملت احساس قهرمانی خواهند کرد و نشاط، انگیزه و امید به دست خواهد آورد.

وی قهرمان‌های ورزشی را نماد قله‌ای دانست که یک ملت آن را در نظر گرفته است و اظهار داشت:خوشبختانه ورزش کشور در سالهای اخیر پیشرفت‌های خوبی به دست آورده است و بسیاری از مربیان و ورزشکاران خود را در سطح اول دنیا باور کردند و ما آن را به وضوح در والیبال، کشتی، و وزنه‌برداری می‌بینیم.

احمدی‌نژاد گفت‌: مربیان کشتی ما خود را در سطح اول جهان باور کرده‌اند، مربیان وزنه‌برداری ما نیز همینطور و امروز ما در این رشته‌ها در بالاترین سطح قرار داریم. مربیان و ورزشکاران دیگر رشته ها نیزباید خود را در بالاترین سطح باور کنند و این نکته اصلی است.

وی با اظهار اینکه ما باید برخی از تجهیزات خاص را فراهم کنیم و این کار را نیز خواهیم کرد گفت: زمانیکه ما تصمیم گرفتیم در المپیک آسیایی در رده چهارم قرار بگیریم بسیاری این مسأله را باور نمی‌کردند اما ما توانستیم به رده چهارم دست پیدا کنیم.

احمدی‌نژاد گفت: ما دو سال دیگر مسابقات آسیایی را در پیش رو داریم، من نمی‌گویم که مقام اول را به دست بیاوریم اما می‌توانیم به مقام دوم برسیم.

وی افزود: عباراتی که در ادبیات ما جاری است ریشه آسمانی دارد و یکی از آنها خواستن، توانستن است. این یک حقیقت جاری است و ما باید هدف‌گیری خود را در آسیا در بالاترین سطح قرار دهیم.

رئیس‌جمهور در ادامه سخنان خود با اشاره به رتبه ایران در پارالمپیک 2012لندن گفت: من می‌گویم که ما در پارالمپیک بعدی می‌توانیم خود را به رده زیر 8 برسانیم و این مسئله شدنی است و باید از همین الان کار را آغاز کنیم.

احمدی‌نژاد با اشاره به ضرورت تأمین تجهیزات لازم برای تأمین ورزشکاران مختلف گفت: البته ما باید تمام امکانات لازم را فراهم کنیم اما نکته مهم این است که بدانیم شرایط بیرونی نیز تابعی از اراده خود انسانهاست.

وی با تاکید بر توجه ویژه به ورزش بانوان گفت: سایر کشورها در تمامی رشته‌ها با ورزشکاران زن و مرد می‌آیند البته وقار و بزرگواری زنان این سرزمین اجازه نمی‌دهد تا در برخی از رشته‌ها با شرایط آنها در صحنه حضور پیداکنند اما تعداد این رشته‌ها محدود است و خانم‌های ما می‌توانند در بسیاری از رشته‌ها همچون والیبال، بسکتبال، هندبال و غیره حضور پیدا کنند.

رئیس‌جمهور با اشاره به اهدای نشان لیاقت به دو تن از مربیان ورزشی ایران گفت: این کار در حقیقت یک نماد و سنبل بود. این عزیزان مشتی از خروار بودند و نمایندگی تمام دست‌اندرکاران و مربیان را بر عهده داشتند؛در حقیقت اعطای این نشان نماد تشکر ملت از تمام دست‌اندرکاران این موفقیت است.

احمدی‌نژاد با اشاره به ضرورت هدفگیری بالاترین سطح در عرصه ورزشی گفت: همه سرپرستان‌، رسانه‌ها، مربیان و کارشناسان باید دست به دست هم دهند تا ورزشکاران بتوانند با تمام قدرت در صحنه‌ها حضور پیدا کنند و با حاشیه‌سازی‌ها انرژی آنها را تخلیه نکنند.

وی افزود: آنها باید بدانند که زمانی که در صحنه حضور پیدا می‌کنند از سوی 75میلیون ایرانی حمایت می‌شوند.

رئیس‌جمهور با اشاره به سرو صداها و مشکلات ایجاد شده از سوی دشمنان گفت: این موانع مقطعی است و ملت ایران در رودخانه تاریخ،جاودانه است و آینده از آن ملت ایران است.

احمدی‌نژاد در پایان با اشاره به استعدادهای بی‌کران ملت ایران و از جمله جوانان ایران اسلامی گفت:‌اقیانوس ملت ایران بی‌پایان است و هیچ قله‌ای برای آن دست‌نیافتنی نیست.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر