کد خبر: 4811 A

فوتبال نیاز به پشتیبانی دارد؛

تیم ملی ایران بازی‌های مهمی پیش روی دارد كه باید با اطمینان در این رقابت‌ها حضور یافته و كسی در تیم از آینده خود نگرانی نداشته باشد.

رییس جمهور با اشاره به شرایط حساس و رقابت‌های مهم پیشروی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: همه دست‌اندركاران و مردم مسئولیت مهمی برای كمك به تیم ملی دارند و باید به ایجاد فضایی آرام، اطمینان‌بخش و سرشار از غیرت، اراده و همت برای ملی‌پوشان كشورمان یاری برسانند.

به گزارش ایلنا، محمود احمدی‌نژاد ظهر امروز (چهارشنبه) در پایان جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران و در پاسخ به این سوال كه چه راهكارهایی برای رفع نگرانی فوتبال دوستان درباره وضعیت تیم ملی فوتبال پیش‌بینی شده است، گفت: فوتبال ورزش بسیار محبوبی در جهان است كه در ایران نیز علاقمندان زیادی داشته و یكی از رشته‌های ورزشی ریشه‌دار، استخوان‌دار و افتخارات زیادی در عرصه‌ بین‌المللی و در سطح آسیا برای كشورمان داشته است.

رییس‌جمهور با اشاره به حضور تیم ملی فوتبال كشورمان در كوران رقابت‌های مقدماتی جام‌جهانی افزود: بازیكنان بسیار خوبی در عرصه فوتبال ملی داریم و در این مقطع فدراسیون فوتبال،‌ كادر مربی‌گری، طرفداران و همه دست‌اندركاران و مردم، مسئولیت مهمی برای كمك به تیم ملی دارند و باید به ایجاد فضایی آرام، اطمینان‌بخش و سرشار از غیرت، اراده و همت برای ملی‌پوشان كشورمان یاری برسانند.

احمدی‌نژاد اظهار داشت: البته مشكلاتی وجود دارد كه معتقدم باید به روش صحیح و در جای خود مطرح شده و مورد رسیدگی قرار گیرد و نباید موضوعات كوچك و فرعی بهانه‌ای شده تا فضای فوتبال كشورمان مورد یك هجوم سنگین قرار گیرد؛ چنین وضعی را هرگز به مصلحت كشور نمی‌دانم.

رییس‌جمهور با بیان اینكه ملی‌پوشان فوتبال ایران جوانان این آب و خاك هستند كه باید با امید و روحیه سرشار به عرصه رقابت‌ رفته و پرچم پرافتخار كشورمان را به اهتزاز درآورند، تصریح كرد: تیم ملی ایران بازی‌های مهمی پیش روی دارد كه باید با اطمینان در این رقابت‌ها حضور یافته و كسی در تیم از آینده خود نگرانی نداشته باشد.

احمدی‌نژاد از اهالی رسانه، دوستداران فوتبال و همه مردم خواست تا در این مقطع مهم، مسائل فرعی و موردی را برجسته نكرده و اجازه دهند آرامش در فضای فوتبال ملی كشور حاكم شود.

رییس‌جمهور با اشاره به اینكه تیم ملی فوتبال كشورمان از بازیكنان و مربیان خوبی برخوردار است، خاطر نشان كرد: برای اینكه تیم ملی بتواند با قدرت از رقابت‌های پیش رو عبور كند، نیازمند پشتیبانی همگانی است.

احمدی‌نژاد در ادامه گفت: البته همه باید توجه كنند كه امروز شرایط فوتبال ملی كشورمان خیلی حساس است و عموم مردم كشورمان نتایج آن را با حساسیت دنبال می‌كنند و بازیكنان تیم ملی باید با غیرت و همت ایرانی، بهترین عملكرد را به اجرا گذاشته و تحت تأثیر برخی انتقادات قرار نگرفته و از رقابت با همه قدرت دلسرد نشوند چرا كه در صورت عدم موفقیت جایی برای جبران وجود ندارد.

رییس‌جمهور به موفقیت‌های سایر رشته‌های ورزشی كشورمان از جمله والیبال در عرصه بین‌المللی اشاره كرد و افزود: تیم ملی فوتبال ایران نیز باید تراز كار خود را همچون والیبال به سطح اول دنیا برساند، چرا كه چنین ظرفیتی در فوتبال ایران وجود دارد و دلسوزان فوتبال نیز باید اجازه دهند تا بعد از بالا كشیدن تیم و برقرار شدن آرامش در فضای فوتبال انتقادات خود را مطرح كنند.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از این گفتگو درباره برنامه‌های سفر به نیویورك برای شركت در شصت و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل اظهار داشت: یكی از برنامه‌های این سفر حضور در مجمع عمومی و بیان نظرات ملت ایران برای برون‌رفت از وضعیت امروز جهان است.

رییس‌جمهور ادامه داد: امسال برای آخرین بار به عنوان رییس جمهور در سازمان ملل حضور خواهم یافت و باید یك جمع‌بندی و عصاره‌ای از مواضع و سخنانی كه در نشست‌های پیشین مطرح شد ارائه شود تا راه روشنی پیش پای بشریت برای برون‌رفت از وضعیت فعلی قرار داده شود.

احمدی‌نژاد ملاقات‌های دوجانبه را بخش دیگری از برنامه‌های این سفر عنوان و تصریح كرد: در این ملاقات‌ها سیاست‌های عمومی كشور پیگیری شده و روابط دوجانبه گسترش خواهد یافت.

رییس‌جمهور بخش دیگری از ملاقات‌های خود در این سفر را، ملاقات‌های خاص به عنوان رییس جنبش عدم تعهد عنوان و خاطر نشان كرد: در این ملاقات‌ها در دو زمینه‌ تغییر ساختارها و ایجاد نهادهای لازم در جنبش عدم تعهد و بررسی مشكلاتی كه امروز در برخی از مناطق در كشورها وجود دارد بحث و تبادل نظر صورت خواهد گرفت و امیدوارم توافقات لازم برای ایجاد ساختارها و نهادهای اجرایی لازم در چارچوب جنبش عدم تعهد حاصل شود.

احمدی‌نژاد با بیان اینكه گفتگو با رسانه‌ها و افكار عمومی جهانی و مردم آمریكا و ملاقات با ایرانیان ساكن این كشور بخش دیگری از برنامه‌های سفر است، گفت: در این سفر برنامه دیدار با گروه‌های اجتماعی مختلف آمریكایی به شكلی متفاوت از قبل برنامه‌ریزی شده است.

رییس‌جمهور تاكید كرد: در مجموع برنامه‌های مفصلی برای این سفر تدارك دیده شده است و امیدوارم وظیفه‌ای را كه ملت ایران بر دوش بنده نهاده‌اند به بهترین نحو اجرا نمایم.

احمدی نژاد تیم ملی فوتبال کی روش جام جهانی فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر