کد خبر: 33375 A

اداره کل کاسه داغتر از آش است؛

آقایان می‌خواهند با دخالت در انتخابات مشكلاتی را كه برای 3 استان مركزی، فارس و كرمانشاه بوجود آمد برای ما هم ایجاد كنند و ما این اجازه را نخواهیم داد.

ایلنا - یاسوج: رئیس هئیت فوتبال كهگیلویه و بویراحمد از عملکرد اداره کل ورزش و جوانان این استان بخاطر دخالت در انتخابات این هئیت به شدت انتقاد كرد.

سید پرویز موسوی در گفت‌وگو با ایلنا گفت: اینكه سازمان ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد با نشر اگهی در روزنامه "امید مردم" قصد برگزاری انتخابات هئیت فوتبال را دارد خلاف قانون است.

وی با بیان اینکه دوستان ما در اداره ‌کل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد هنوز نمی‌دانند 4 سال پیش و بر اساس دستورالعمل فیفا قوانین فوتبال کشور تغییر کرده، اظهارداشت: به همین دلیل فدراسیون فوتبال از دستگاه ورزش استقلال پیدا کرده است.

رئیس هیئت فوتبال کهگیلویه و بویراحمد افزود: اداره کل ورزش نه حق نام‌ نویسی کاندیداها را دارد و نه حق برگزاری مجمع را. طبق اساسنامه هیئت‌های استانی باید این کار را انجام دهند که البته اداره کل ورزش و جوانان یک نماینده برای نظارت بر نام نویسی کاندیداها دارد.

موسوی با ادامه انتقادات خود از برخی مسوولان اداره کل ورزش و جونان کهگیلویه و بویراحمد بیان داشت: آقایان می‌خواهند با دخالت در انتخابات مشكلاتی را كه برای 3 استان مركزی، فارس و كرمانشاه بوجود آمد برای ما هم ایجاد كنند و ما این اجازه را نخواهیم داد.

رئیس هئیت فوتبال کهگیلویه و بویراحمد بدون اشاره به نام یا افرادی که قصد اخلال در برگزاری انتخابات هیئت فوتبال استان را دارد، خاطرنشان کرد: آقایان اول اساسنامه را بخوانند بعد دخالت كنند.

وی گفت: ما اساسنامه را چندین بار برای مدیركل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد ارسال كردیم كه وجود دست‌های پشت پرده مانع آن شد كه اساسنامه به مدیر كل برسد و حتی نامه‌های ارسالی مدیركل هم به علت وجود دست‌های پشت پرده به ما نمی‌رسد.

این مسوول ورزشی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: آقایان در روزنامه "امید مردم"، اساسنامه 9 سال پیش را برای احراز صلاحیت رئیس هئیت فوتبال منتشر كردند. دوستان اهداف شخصی خود را در این ارتباط پیگیری می‌كنند تا شخص مورد نظر خود را انتخاب نمایند.

رئیس هیئت فوتبال کهگیلویه و بویراحمد معتقد است اداره کل ورزش و جوانان وظیفه اصلی خود را فراموش كرده و به كارهای كه به این اداره كل ارتباطی ندارد دخالت می‌كند. این دوستان اگر راست می‌گویند چرا به هئیت‌های ورزشی تاكنون ریالی پرداخت نكرده‌اند ولی به خودشان اجازه دخالت در اموری كه به آنها ارتباطی ندارد، می‌دهند.

پیشکسوت فوتبال كهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد که فدراسیون فوتبال در انتخابات مجمع مستقل عمل می‌كند و به اداره کل ورزش و جوانان اجازه دخالت نمی‌دهد.

موسوی گفت: برخی كه در اداره كل اسم كارشناسی را برای خود یدك می‌كشند چرا قوانین جدید را مطالعه نمی‌كنند كه بدانند این انتخابات ربطی به اداره ورزش و جوانان ندارد و اطلاعات بعضی از معاونین در اداره ورزش و جوانان در حوزه ورزش بسیار ناچیز است.

رئیس هیئت فوتبال کهگیلویه و بویراحمد گفت: اداره ورزش و جوانان كاسه داغتر از آش شده، در صورتی كه اگر دلسوز بودند به هئیت‌های اداره ورزش و جوانان سر و سامان می‌دادند و این درحالی است كه در طول سال گذشته كمكی به هیات‌های مختلف ورزشی نشده است.

وی با اظهار تاسف از اینکه بعد از ادغام سازمان جوانان با تربیت بدنی اداره ورزش و جوانان رسالت اصلی خود را كه رسیدگی به جوانان و ورزش است به طور كلی فراموش كرده، بیان داشت: در صورتی كه آمار نشان می‌دهد در طول یكسال گذشته بیشترین مرگ و میر در سنین 17 تا 26 سالگی رخ داده كه بخشی از آن ناشی از اعتیاد، فقر، سرقت و سرخوردگی است.

موسوی با تاکید بر انتقادات خود از عملکرد کنونی اداره کل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد، یادآورشد: نمی‌دانم چرا این اداره کل فقط شعار می‌دهد و آسیب شناسی نمی‌كند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر