کد خبر: 22799 A

انتقادی به کفاشیان وارد نیست؛

اگر در زمان دایی و مایلی‎کهن در تیم ملی، فدراسیون خوب عمل می‎کرد، آنها نتایج بهتری نسبت به کی‌روش می‎گرفتند.

خرم آباد- ایلنا: عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال مدعی شد اگر در زمان سرمربیگری دایی و مایلی‎کهن در تیم ملی، فدراسیون خوب عمل می‎کرد، آنها نتایج بهتری نسبت به کی‌روش می‎گرفتند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حیدر (همایون) بهاروند انتقادات موجود به کفاشیان را وارد ندانست و افزود: برخی جهت‎دار عمل کرده و کفاشیان را مقصر ناکامی تیم‎های ملی عنوان می‎کنند و این در حالی است که فدراسیون تمام امکانات را برای این تیم‎ها فراهم کرده و من نمی‎دانم باخت به ازبکستان چه ربطی به کفاشیان دارد.

وی ادامه داد: فدراسیون یک مربی خوب خارجی را آورده و تمام امکانات را در اختیارش گذاشته و کم‎کاری نکرده، اما کسی از سرمربی تیم‎ملی انتقاد نمی‎کند و می‎گویند فدراسیون مقصر است.

رئیس هیأت فوتبال لرستان با ابراز نارضایتی از کارنامه کی‌روش در تیم‎ملی، عنوان کرد: به کی‌روش نمره قبولی نمی‎دهم و تیم‎ ملی در این مدت ضعیف کار کرده که علاوه بر او، بازیکنان و سایر اعضای کادر فنی هم در این ناکامی‎‌ها مقصرند.

بهاروند با اشاره به اینکه ما در بازی با لبنان، تاجیکستان و ازبکستان یک‎طور گل خورده‎ایم، عنوان کرد: ضربات ایستگاهی نقطه ضعف تیم ملی است و باید برای رفع این مشکل چاره‎ای اندیشیده شود. وقتی بهترین امکانات با وجود مشکلات مالی فدراسیون برای تیم‎های ملی فراهم می‎شود، کسی نباید از کفاشیان انتقاد کند.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال با بیان اینکه از تعطیلات لیگ برتر، تیم ملی ضرر می‎کند، تصریح کرد: به‎شخصه مخالف این کار هستم و لیگ نباید این‎قدر تعطیل شود. من فوتبالیست بودم و می‎دانم تیم‎ها از تعطیلات چقدر ضربه می‎خورند و در ضمن یک تیم ملی قوی از دل لیگ بیرون می‎آید.

وی با تأکید بر اینکه قصد دفاع از عملکرد فدراسیون را ندارم، اضافه کرد: فدراسیون ضعف‎هایی هم دارد و کسی منکر آنها نیست. فوتسال و جوانان خوب نتیجه نگرفته‎اند و باید جابجایی صورت گیرد که در حال اجرای این کار هستیم.

بهاروند با بیان اینکه در کشورهای خارجی وقتی تیم ملی نتیجه نمی‎گیرد کسی فدراسیون را مقصر نمی‎داند، تأکید کرد: همه امکانات مورد نظر کادرفنی فراهم شده و اگر در زمان مایلی‎کهن و دایی هم این امکانات مهیا می‎شد، بدون شک آنها نتایج به مراتب بهتری نسبت به کی‌روش کسب می‎کردند. مایلی‎کهن با 2 باخت برکنار و دایی را پس از باخت به عربستان کنار زدند اما کسی کاری به کی‌روش ندارد و تقصیرها را گردن کفاشیان می‎اندازند.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: برای تیم ملی سنگ تمام گذاشته‎ایم و همه کاری انجام می‎دهیم تا موفق شود اما متاسفانه با این حال هم نتیجه نمی‎گیرد. با مهیا کردن امکانات برای کی‌روش، دیگر خودش و بازیکنان بهانه‎ای ندارند و باید جوابگوی نتایج باشند.

وی در پایان با تاکید بر اینکه باید مشاورهایی به کادرفنی تیم ملی اضافه شود، تصریح کرد: جلالی، حاج رضایی، ذوالفقارنسب و... می‎توانند به کی‌روش مشاوره دهند و باید از نظرات این کارشناسان در تیم ملی استفاده شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر