کد خبر: 18768 A

دوران استراحت به پایان رسید؛

برای ترمیم برخی نقاط ضعف تیم استعدادیابی را انجام می‌دهیم و مربیان تیم ملی زیر17 به اقصی نقاط کشور سفر کرده‌اند.

سرمربی تیم ملی نوجوانان درباره آخرین وضعیت تیم ملی نوجوانان به استعدادیابی مربیان تیم ملی در شهرهای مختلف کشور اشاره کرد و از آغاز اردوی جدید این تیم خبر داد.

به گزارش ایلنا، علی دوستی مهر در این باره گفت: دوران استراحت ما هم به پایان رسید و از همین الان برای حضور در رقابت‌های جام جهانی نوجوانان آماده شویم. رسانه‌ها از این به بعد تیم ملی نوجوانان را زیر 17 سال بدانند چراکه بر اساس رده سنی فیفا، بازیکنان زیر17 سال در جام جهانی حضور می‌یابند.

وی ادامه داد: بر اساس رده سنی که فیفا اعلام کرده، بازیکنان متولد دو ماه آخر سال 74 به بعد می‌توانند در تیم ملی زیر17 سال بازی کنند و ما هم باید بر همین اساس استعدادیابی جدیدی را انجام دهیم. برخی بازیکنانی که در تیم ملی زیر16 سال بودند در سن 15سالگی بودند و ما به دلیل اینکه تیم‌های حاضر در جام جهانی همه بازیکنان 17 سال تمام را به بازیها می آورند باید به دنبال بازیکنانی باشیم که تا سال آینده 17 ساله شوند و هم اینکه فیزیک مناسبی داشته باشند. بر اساس تجربه‌ای که من در چند جام جهانی دارم، بازیکنان فیزیکی و قد بلند، تکنیکی و تاکتیک‌پذیر در جام‌های جهانی حضور دارند و ما هم بر همین اساس و برای ترمیم برخی نقاط ضعف تیم استعدادیابی را انجام می‌دهیم و مربیان تیم ملی زیر17 به اقصی نقاط کشور سفر کرده‌اند.

وی متذکر شد: بنده خودم از تبریز، اردبیل، سرعین، مشهد، قائمشهر دیدن کرده‌ام و امروز چند نقطه دیگر استان مازندران را خواهم دید و فردا به تهران خواهم آمد و استان تهران شامل تهران و توابعش را در چند روز آینده زیر نظر می‌گیرم. هفته آینده هم به آستارا خواهم رفت و دیگر مربیان هم در نقاط مختلف کشور، استعدادیابی انجام خواهند داد. همچنین لیگ‌های برتر و یک نوجوانان و جوانان را زیر نظر خواهیم گرفت و بازیکنانی خوبی که به رده سنی تیم ملی زیر17 سال بخورند را انتخاب خواهیم کرد. من خودم به شخصه برای پیدا کردن بازیکنان خوب همه ایران را می‌گردم.

دوستی‌مهر درباره نحوه آماده سازی تیم ملی زیر17 سال گفت: ما قرار است در دو تورنمنت روسیه و بلاروس شرکت کنیم که مثل اینکه در دی‌ماه و بهمن‌ماه است. البته تاریخ دقیق این دو تورنمنت از طریق مدیررسانه ای و سایت رسمی فدراسیون فوتبال اعلام خواهد شد. با توجه به اینکه در جام‌جهانی با یک تیم اروپایی، یک تیم آفریقایی و یک تیم آمریکای لاتینی یا آمریکایی روبرو می‌شویم برنامه‌هایم را به کمیته جوانان فدراسیون داده‌ام تا بازی‌های دوستانه و تورنمنت‌هایی در کشورهای مختلف تدارک دیده شود و ما بتوانیم با بازی‌های دوستانه برای حضوری هر چه پرقدرت تر در جام جهانی 2013 امارات، آماده شویم.

سرمربی تیم ملی جوانان خاطرنشان کرد: اردوی جدید ما هم با بازیکنان جدید از 19 آبان آغاز می‌شود و تا 22 آبان ادامه خواهد داشت. بازیکنان عصر روز جمعه 19 آبان راس ساعت 18باید خودشان را به کادرفنی سرپرستی تیم ملی نوجوانان در کمپ تیم‌های ملی معرفی کنند و باید به همراه خودشان گذرنامه، شناسنامه و 6 قطعه عکس داشته باشند. اردو بعد از ظهر روز دوشنبه 22 آبان به پایان می‌رسد. البته اردوی ما در مجموعه ورزشی شهید کاوه برگزار خواهد شد.

سرمربی تیم ملی در پایان گفت: تیم ملی نوجوانان به جام جهانی صعود کرد و همه خوشحال شدند، امیدواریم تیم ملی جوانان هم بتواند به جام جهانی جوانان صعود کند تا موفقیت‌های فوتبال پایه کامل‌تر شود. من برای این تیم آرزوی موفقیت می‌کنم.

دوستی مهر در پایان اسامی بازیکنان دعوت شده را به این شرح اعلام کرد:

مهران قدیری، حامد آقایی، جاوید شاه حسینی، میثم رحیمی، مهدی میراشرفی، یوسف سیدی، سپهر ایزدی، علی آستانی، محسن محسن زاده، صادق پورقاسم(استان اردبیل)، امید ناروئی(هرمزگان)، آرمین سبحانی(کردستان)، سجاد بای، سجاد هادی فر، امید رضوی، حسین مهربان، امیر حسین صالحی، فریبرز یوسفی، محمد رضا کاوه، اشکان شرفی، علی نعمتی، مهدی یغمایی(خراسان رضوی)، مصطفی زکریا پور، سید مصطفی هاشمی، سید آرمین هاشمی، حسین شعبانی(مازندران).

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر