کد خبر: 18726 A

بخت با تیم ملی فوتسال ما یار نبود؛

پاناما فوتسال مدرن دنیا را بازی نمی‌کند اما با تکیه بر قدرت بدنی تاکتیک‌های مورد نظر خود را در زمین پیاده می‌کند.

رئیس کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال تاکید کرد، بخت و شرایط در دیدار با مراکش یار ملی پوشان فوتسال کشورمان نبوده و آنها نتوانسته‌اند ایده‌های خود را در زمین پیاده کنند.

به گزارش ایلنا، عباس ترابیان با بیان این مطلب اظهار داشت: به عقیده من در دیدار مقابل مراکش بخت و شرایط ما را یاری نکرد تا بازیکنان بتوانند آن ایده‌هایی که داشتند را به صورت کامل در زمین پیاده کنند. زمانی که آمار فیفا را دیدم اعتقاد پیدا کردم که این باور درست است، چراکه آمار می‌گوید در این بازی ایران 51 ضربه به سمت دروازه مراکش زده و این در حالی است که حریف تنها 13 ضربه به دروازه ما داشته است.

سرپرست تیم ملی فوتسال کشورمان خاطرنشان کرد: ما ضربات زیادی به سمت دروازه مراکش زدیم اما این تیم با دفاعی صددرصد و بهره‌گیری از فیزیک خوب بازیکنان خود روزنه‌های منتهی به دروازه خود را بسته بود و هر توپی هم که از این روزنه‌ها رد می‌شد به دروازه بان این تیم می‌رسید که روز دوشنبه بهترین بازیکن میدان بود.

ترابیان همچنین با بیان اینکه ما هر ضربه‌ای زدیم به تیر دروازه خورد یا دفاع و دروازه‌بان حریف تصریح کرد: این شرایط وقتی طولانی شد و ادامه پیدا کرد، باعث شد بازیکنان ایران استرس پیدا کنند و تیم مراکش از این موضوع نهایت بهره را برد. خوشبختانه ما با وجود دفاع مراکش در نیمه اول به یک گل رسیدیم اما در اثر یک غفلت و در شرایطی که همه برای حمله جلو رفته بودند، گل تساوی را دریافت کردیم. تیم ما در نیمه دوم نیز با میل تهاجمی وارد زمین شد اما با توجه به صحبت‌هایی که مربیان با بازیکنان داشتند، صبر و شکیبایی آنها بیشتر شد و به گل دوم و برتری رسیدیم.

وی همچنین با بیان اینکه با وجود این پیروزی نزدیک تیم ملی فوتسال همچنان در مسیری که برای خود تعیین کرده بود، در حرکت است، گفت: هنوز چیزی معلوم نیست و همه چیز بستگی به بازی روز پنجشنبه ما دارد. ما روز پنجشنبه با تیمی روبه‌رو خواهیم شد که از نظر فیزیکی قوی است. این تیم فوتسال مدرن دنیا را بازی نمی‌کند اما با تکیه بر قدرت بدنی تاکتیک‌های مورد نظر خود را در زمین پیاده می‌کند. تیمی که بازی 3 بر یک باخته به مراکش را با برتری 8 بر 3 پشت سر می‌گذارد و 3 گل به تیم مقتدر اسپانیا می‌زند، حریفی دست و پا بسته نیست و بازی ساده‌ای مقابل این تیم نخواهیم داشت. باید در این بازی بازیکنان با بهره‌گیری از تاکتیک‌های مختلف به نتیجه لازم دست یابند.

ترابیان با اشاره به ملاقاتش با نایب رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا گفت: در این نشست راجع به مسائل مختلف و همکاری‌های دوجانبه گفتگو کردیم. من در ملاقات با نایب رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا اشاره کردم به همکاری‌هایی که با فدراسیون فوتبال روسیه داریم و اینکه در دو رده سنی بزرگسالان و زیر 21سال با روس‌ها دیدارهایی تدارکاتی برگزار می‌کنیم. ایتالیایی‌ها از این موضوع استقبال کرده و عنوان کردند در مکاتبات آینده در این زمینه با ما گفت‌وگوهای لازم را خواهند داشت.

وی در خاتمه تصریح کرد: بعد از بازی مقابل مراکش رئیس فدراسیون فوتبال این کشور به کنار رختکن ما آمد و ضمن اهدای نشان فدراسیون فوتبال این کشور ابراز علاقه کرد در آینده دیدارهایی با تیم ملی فوتسال ایران داشته باشند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر