کد خبر: 11440 A

نماینده مردم فلاورجان:

پرداخت پولهای کلان از بودجه بیت المال به بازیکنان فوتبال و نداشتن خروجی مطلوب در رده ملی و با شگاهی به یکی از بحران های حل نشدنی تبدیل شده است، از این رو باید برای بازیکنان سقف پرداخت در نظر گرفت.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس با بیان اینکه فوتبال ایران نیاز به مربیان درجه اول خارجی دارد تاتحولات اساسی در ورزش ایجاد کنند، نه اینکه فقط برای کسب درآمد به کشورمان بیایند، افزود:در حالی که پیشکسوتان ورزش کشور بیکارند،آقایان مربی درجه چندم خارجی می آورند.

به گزارش ایلنا؛ سید ناصر موسوی لارگانی افزود: در سالهای اخیر شمار مربیان درجه اول خارجی در فوتبال ایران بسیار اندک بوده‌است، این در حالی است که هم اکنون مربیان ایرانی بسیاری وجود دارند که دارای توانایی‌های بالایی هستند، اما به دلیل حضور خارجی‌های درجه چندم پشت خط مانده‌اند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:‌ پرداخت پولهای کلان از بودجه بیت المال به بازیکنان فوتبال و نداشتن خروجی مطلوب در رده ملی و با شگاهی به یکی از بحران های حل نشدنی تبدیل شده است، از این رو باید برای بازیکنان سقف پرداخت در نظر گرفت.

موسوی لارگانی افزود: فوتبال ایران در سال‌های اخیر چه دررده باشگاهی و چه در رده ملی، منبع درآمدی برای مربیان ناکارآمد خارجی بوده است؛ افرادی که در فوتبال روز دنیا جایگاهی مناسب ندارند.

وی ادامه داد: افتخارآفرینی وزنه ‌برداری و برخی رشته‌های رزمی کشور طی سالهای اخیربیانگر این واقعیت است که در صورت حمایت بیشتر از عمده رشته‌های انفرادی، قادر خواهیم بود ورزش کشور را حتی به مدارج بالاتر جهانی برسانیم.

وی تصریح کرد: درخشش رشته‌های ورزشی چون وزنه ‌برداری‌، کشتی‌، رزمی و همچنین اخلاق مداری ورزشکاران رشته‌های انفرادی، این توصیه را برای مسئولان ورزش کشور دارد،تاآنها نگاه خود را به فوتبال متوازن‌تر کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، یاد آورشد: اگر قرار است ورزش کشور در قالب گذشته حرکت کند و راه موجود را در پیش بگیرد،قطعا موفق نخواهد شد، این در حالی است که ما در حوزه ورزش و جوانان،نیازمند بازسازی مسیر و تجهیزات مدرن وبهره گیری از تجربیات پیشینیان هستیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر