کد خبر: 99036 A

تکلیف فدراسیون کشتی را معلوم کنند؛

سرپرست وزارت ورزش باید صریح برخورد کند و حداقل سریع‌تر تکلیف فدراسیون کشتی را معلوم کند/همیشه می‌گویند صبر کنید ببینیم چه می‌شود، خیلی صبر کردیم چیزی نشد.

تیم ملی کشتی کشورمان قرار است اواخر همین‌ماه به مسابقات جهانی بوداپست مجارستان با 14 کشتی‌گیر اعزام شود.

به گزارش ایلنا، اگر تعداد کشتی‌گیران را با تعداد مربیان و کادر فنی در نظر بگیریم شاید به 30 نفر برسد اما طبق لیست اعلام شده 92 نفر عازم این مسابقات خواهند شد و این در حالی است که اگر هزینه هر نفر را در این اعزام 10 میلیون تومان در نظر بگیریم به مبلغ قابل توجه‌ای خواهیم رسید و این در حالی است که کارمندان فدراسیون 5 ماه است حقوق نگرفته‌اند، بیمه آنها از سال قبل هم پرداخت نشده، اردوها با مشکلات فراوان برگزار می‌شود و تیم‌های اعزامی به دلیل عدم داشتن پول کافی گرو نگه داشته می‌شوند.

منصور برزگر در گقت‌وگو با خبرنگار ایلنا در مورد اعزام تیم ملی کشتی به مسابقات جهانی بوداپست مجارستان گفت: مسابقات جهانی همان طور که از نامش پیداست بسیار مهم است. باید ببینیم تیم‌ها تا چه حد به سطح آمادگی رسیده‌اند و آیا نفرات المپیکی خود را به این مسابقات خواهند برد یا خیر؟ امیدوارم صالحی امیری سرپرست جدید وزارت ورزش به کشتی و فدراسیون آن بیشتر اهمیت بدهند.

وی در پاسخ به این سوال که شنیده شده 92 نفر همراه با تیم ملی به این مسابقات اعزام خواهند شد، گفت: احتمالاً قرار است خطیب کاروان اعزام کند. اگر قرار است برای یک مسابقه جهانی 92 نفر بروند مطمئن باشید بحث باج دادن است و این باج به نفراتی است که اضافه اعزام خواهند شد. البته امکان دارد خودشان پول‌شان را بدهند، شاید نتوانستند ویزا بگیرند. ما در اردوها از همه نظر مشکل مالی داریم. اگر واقعاً بخواهند این کار را بکنند باید در فدراسیون را گِل گرفت.

برزگر درخصوص اینکه کارمندان فدراسیون به دلیل دریافت نکردن حقوق خود دست به اعتصاب زده‌اند پاسخ داد: بهتر است که اعتصاب کنند، این بهترین روش است. یک موضوع را هیچ‌کس متوجه نمی‌شود و آن هم این است که هزینه‌های واقعی کشتی چقدر است؟ در زمان ما که اردو برگزار می‌شد اگر هزینه 100 تومان بود الان 400 تومان شده ولی آنها می‌خواهند مثل زمان قدیم خرج کنند. در زمان وزیر قبلی دولت فکر می‌کرد اگر بنزین 100 تومانی را 700 تومان بفروشد با مابه‌التفاوت آن می‌تواند برای امور دیگر هزینه کند اما این‌گونه نشد. تمام قیمت‌ها با همان 700 تومان مقایسه شد.

دارنده مدال نقره المپیک مونترال کانادا در پاسخ به این سوال که واقعاً در فدراسیون کشتی چه می‌گذرد؟ تیم به مغولستان می‌رود آن‌گونه برخورد می‌شود، این تعداد نفر برای مسابقات جهانی اعزام خواهند شد، کارمندان حقوق نگرفتند و... پاسخ داد: سرپرست وزارت ورزش باید حسابرسی دقیقی داشته باشد. یک تیم به مغولستان اعزام می‌شود 500 میلیون تومان هزینه می‌کند و در آخر هم به دلیل بدهی پاسپورت‌شان در گرو هتل می‌ماند. چه اشکالی دارد کسی بیاید و بپرسد آقای محترم 500 میلیون تومان را صرف چه کاری کردید؟ ما که نمی‌گوییم شما دروغ می‌گویید، فقط یک حسابرس از وزارت ورزش به فدراسیون کشتی برود و حساب‌ها را روشن کند.

برزگر در پایان گفت: سرپرست وزارت ورزش باید صریح برخورد کند و حداقل سریع‌تر تکلیف فدراسیون کشتی را معلوم کند. اگر قرار است خطیب بماند که بماند، اگر نه که سریع‌تر برود. همیشه می‌گویند صبر کنید ببینیم چه می‌شود، خیلی صبر کردیم چیزی نشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر